tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jurkiewicz już trenuje. "Chcę wrócić w maju"

Mariusz Jurkiewicz jest coraz bliżej powrotu do gry. Rozgrywający Vive Tauronu Kielce rozpoczął treningi z zespołem, ale do optymalnej formy sporo brakuje. – Postawiłem pierwsze kroki, ale to jeszcze nie są zajęcia na pełnych obrotach – wyjaśnił w rozmowie z oficjalną stroną klubu.
Mariusz Jurkiewicz (fot. PAP)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Jurkiewicz doznał kontuzji w trakcie towarzyskiego spotkania z Argentyną, które zostało rozegrane 8 stycznia. Był to ostatni mecz przed mistrzostwami świata we Francji, które szczypiornista Vive musiał odpuścić. Po trzech miesiącach pauzy powrócił na zajęcia z zespołem.

To nie był kompletny trening. Zagrałem trochę w obronie i zaliczyłem kilka rzutów. Postawiłem pierwsze kroki, ale to jeszcze nie są zajęcia na pełnych obrotach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za około 2-3 tygodnie będę mógł trenować już z pełnym obciążeniami i kontaktem – ocenił.

Jurkiewicz: zmiany po igrzyskach były nieuniknione Powodem przymusowego odpoczynku od sportu było uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego. Kilka dni po pechowym meczu z Argentyną Jurkiewicz przeszedł operację w Poznaniu, po czym rozpoczęła się rehabilitacja. Rozgrywający będzie musiał stawić się na ostatniej kontroli w maju.

Termin konsultacji mam wyznaczony na 5 maja. Z tym, że mam pojechać do Poznania biorąc już udział w regularnym treningu, taki jest plan. Wtedy będę mógł dostać zgodę do powrotu na parkiet. Mam nadzieję, że tak się stanie i w maju pojawię się już na boisku – stwierdził 35-latek.

Mariusz Jurkiewicz jest zawodnikiem Vive TauronU Kielce od 2015 roku. Jego poprzednim klubem była Wisła Płock. W marcu podpisał nowy kontrakt z drużyną mistrza Polski, gdzie będzie występował do 2019 roku.

Czy Vive Tauron Kielce obroni tytuł mistrza Polski?
Czy Vive Tauron Kielce obroni tytuł mistrza Polski?
  • 95.7%Tak
  • 4.3%Nie
Mistrzowie Europy 15 lat później. Wspomnienia Lijewskiego, Jurkiewicza i innych

podobne informacje

Nie ma mowy o powrocie do kadry. "Każdy ma swoje powody"

Cztery przyczyny porażek Vive. "Tak już się nie gra"

Mariusz Jurkiewicz przedłużył umowę z Vive

Mariusz Jurkiewicz przeszedł operację barku