Tylko remis MU. "Daliśmy rywalom szansę..."

Manchester United zremisował na wyjeździe z Anderlechtem Bruksela (1:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej. – Możemy mieć pretensje tylko do siebie – przyznał Jose Mourinho, menedżer United.
Paul Pogba (L) i Ivan Obradović (P) (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Manchester objął prowadzenie w 37. minucie po trafieniu Henricha Mchitarjana. W 86. minucie gospodarze wyrównali, a bramkę zdobył Leander Dendoncker. Piłkarze United przed rewanżem są w korzystnej sytuacji, ale mecz mogli zakończyć zwycięstwem.

Wynik jest pozytywny. Przed rewanżem u siebie jesteśmy w dobrej sytuacji. Myślę jednak, że powinno być jeszcze lepiej. W drugiej połowie nie zagraliśmy na odpowiednim poziomie w ataku. Zbyt łatwo traciliśmy piłkę – ocenił Mourinho.

Zatrzymywaliśmy swoje kontrataki, bo podejmowaliśmy niechlujne decyzje. To z kolei dawało szansę na wyprowadzanie kontr naszym rywalom – dodał trener.

Jose Mourinho (fot. PAP/EPA) Manchester miał kilka sytuacji na drugiego gola. W końcówce Paul Pogba przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a trzy minuty później gospodarze wyrównali.

Gdybym był obrońcą mojego zespołu, byłbym bardzo zły na ofensywnych piłkarzy. Mogli rozstrzygnąć losy spotkania, ale tego nie zrobili – stwierdził Mourinho.

Zespół zagrał dobrze w obronie. Jesse Lingard, Mchitarjan czy Marcus Rashford wywiązywali się ze swoich defensywnych obowiązków. Zagraliśmy solidnie jako drużyna. Nie możemy jednak tracić tylu piłek, nie wykorzystaliśmy wielu okazji z powodu błędnych decyzji – zakończył Portugalczyk. Rewanż zostanie rozegrany 20 kwietnia na Old Trafford.