tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Michał Winiarski kończy sportową karierę

Michał Winiarski kończy sportową karierę – poinformowała oficjalna strona internetowa PGE Skry Bełchatów. 34-letni przyjmujący bełchatowskiej drużyny rozegrał w reprezentacji Polski 240 spotkań. Z kadrą wywalczył m.in. mistrzostwo świata w 2014 roku.
Michał Winiarski (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Z reprezentacją Polski cieszył się również ze zwycięstwa w Lidze Światowej w 2012 roku. W drużynie narodowej zadebiutował w styczniu 2004 roku – karierę reprezentacyjną zakończył we wrześniu 2014 roku, tuż po zdobyciu mistrzostwa świata.

Przez większość kariery klubowej był związany z PGE Skrą. Z drużyną z Bełchatowa trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski. Grał też w dwóch klubach zagranicznych – włoskim Itas Diatec Trentino oraz rosyjskim Fakiele Nowy Urengoj. Z drużyną z Italii wygrał mistrzostwo kraju i Ligę Mistrzów.

Winiarskiego do zakończenia kariery zmusiła kontuzja pleców. W styczniu 2016 roku przeszedł operację, po trzech miesiącach wrócił do gry. W ostatnim czasie uraz znów dał o sobie znać. Ostatnie spotkanie rozegrał przeciwko Cucine Lube Civitanova.

Pożegnanie Winiarskiego zaplanowano 19 kwietnia w Atlas Arenie, gdy PGE Skra Bełchatów zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu finałowyn PlusLigi.

Jak oceniasz karierę Michała Winiarskiego?
Jak oceniasz karierę Michała Winiarskiego?
  • 67.8%Znakomicie
  • 26.3%Bardzo dobrze
  • 2.8%Dobrze
  • 0.9%Dostatecznie
  • 2.2%Źle
Piękne momenty w karierze Michała Winiarskiego

podobne informacje

Michał Winiarski o KMŚ: najbardziej bolą porażki

Artur Szalpuk kluczowym zawodnikiem w kadrze polskich siatkarzy?

Gwiazdy i legendy światowej siatkówki zagrają w Łodzi

Z Teheranu do Polski. Piękna kariera Winiarskiego