tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bielecki i Liejwski wracają do kadry. Zagrają z Białorusią

Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki wzmocnią reprezentację Polski w dwumeczu eliminacji mistrzostw Europy 2018 przeciwko Białorusi. Po dwóch meczach biało-czerwoni bez zwycięstwa zamykają tabelę grupy 2.
Krzysztof Lijewski (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

– Rozmawiałem z nimi i obaj zgodzili się pomóc, za co bardzo im dziękuję. Obecność Karola będzie szczególnie istotna ze względu na kontuzję Tomasza Gębali – powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Tałant Dujszebajew.

Lijewski zrezygnował z gry w kadrze pod koniec listopada. 33-latek podkreślał, że chce odpocząć po igrzyskach olimpijskich i intensywnym początku klubowego sezonu. Przyznał jednocześnie, że jest do dyspozycji selekcjonera. Podobnie było z Bieleckim.

Karol Bielecki (P) (fot. Getty) Dla polskich szczypiornistów dwumecz z Białorusią będzie bardzo ważny w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni niespodziewanie ulegli w listopadzie Serbii i Rumunii. Teraz nie mogą już pozwolić sobie na wpadki.

Ewentualny brak awansu na europejski czempionat wydłużyłby drogę Polaków na igrzyska olimpijskie w Tokio. Nieobecność w Chorwacji wpłynęłaby na brak rozstawienia w eliminacjach MŚ 2019, które są bezpośrednią kwalifikacją do turniejów preolimpijskich.

Tałant Dujeszebajew pełną kadrę ogłosi 18 kwietnia. Wiadomo, że oprócz Lijewskiego i Bieleckiego znajdzie się w niej Mateusz Kus. Kirgiz chce powołać 18 zawodników. 16 z nich zabierze na wyjazdowy mecz do Białorusi (04.05). Trzy dni później będzie miał miejsce rewanż w Płocku. Do końca eliminacji biało-czerwonych będą czekać jeszcze starcia na wyjeździe z Serbią (14.06) i u siebie z Rumunią (18.06).

podobne informacje

Przybecki: to dla nas bardzo szczęśliwe losowanie

EL. ME: wyraźna różnica. Polki przegrały w Gdyni

Przybecki powołał kadrę na konsultację

Z myślą o reprezentacji. Paweł Genda kolejnym Polakiem na Zachodzie