tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polki ostatnie w MŚ. "To była katastrofa"

– Byliśmy najsłabszą drużyną w turnieju i nie ma co tego ukrywać. To było widać już po pierwszym dniu – powiedział trener polskich hokeistek Grzegorz Klich po zakończonych w Katowicach mistrzostwach świata Dywizji 1B. Jego zespół zajął ostatnie, szóste miejsce.
Sylwia Łaskawska (L) i Rui Zhu (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

W pewnych momentach spotkań z Łotwą czy Kazachstanem nawiązaliśmy równorzędną walkę. Słowacja to były za wysokie progi. Z Włoszkami zwyczajnie nam nie szło, a z Chinami to była jakaś katastrofa. Wydarzyło się coś, czego się nie spodziewaliśmy, nie braliśmy pod uwagę takiego scenariusza. Przegraliśmy 0:6 w meczu o utrzymanie. Byliśmy tłem dla drużyny chińskiej – ocenił szkoleniowiec.

Joanna Strzelecka (P) i Eleonora Dalpra (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Polki zaczęły turniej od porażki ze Słowaczkami 2:7, potem pokonały po rzutach karnych ekipę Kazachstanu 4:3, uległy Włoszkom 1:3 i Łotyszkom 4:5, a na koniec przegrały z Chinkami 0:6.

Przygotowanie fizyczne jest bardzo ważne. Powtarzam to zawodniczkom. Tego się nie da wypracować na zgrupowaniach. Wtedy można zespół poukładać taktycznie. Praca nad sobą samym jest megaważna. Mamy słabą ligę. Polonia Bytom odstaje poziomem pozytywnie od reszty. Jest też zbyt mało hokeistek – podsumował Klich.

Mimo słabego wyniku w Katowicach polski zespół zapewne pozostanie w tej dywizji, bo podczas majowego kongresu IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja) ma być rozważane poszerzenie kobiecej elity. Jeśli taka decyzja zapadnie, zmieni się układ w niższych grupach i w efekcie nikt z Dywizji 1B nie spadnie.

Mamy szczęście, choć oczywiście lepiej byłoby się utrzymać sportowo – przyznał trener. Katowicki turniej wygrała Słowacja i po roku przerwy wróciła do Dywizji 1A. Polki były beniaminkiem.

podobne informacje

MŚ w hokeju kobiet: Polki znowu gromią