Washington Capitals – Toronto Maple Leafs w aplikacji TVP Sport

Już od początku tegorocznych play-offów NHL faworyci mają spory problem, by pokonywać teoretycznie słabszych rywali. Zaprzeczyć temu będą próbowali Washington Capitals, którzy zmierzą się we własnej hali z Toronto Maple Leafs. Transmisja tego starcia w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 1:00.
Morgan Rielly, Tom Wilson (fot. Getty Images)

Aplikacja TVP Sport – jak pobrać?

Do niespodzianki mogło dojść już w meczu numer 1. Faworyci do zdobycia końcowego tytułu długo nie mogli poradzić sobie z Klonowymi Liśćmi i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali na własnym lodowisku aż 0:2. Kolejne tercje należały jednak do Stołecznych, a decydującą bramkę na wagę zwycięstwa w dogrywce zdobył Tom Wilson.

Pokazaliśmy, że jeśli gra się tak fizycznie jak oni, a także jeździ równie szybko na łyżwach, to często tracą krążek i wtedy można nawiązać walkę. Dla moich młodych graczy pierwszy mecz był zastrzykiem pewności siebie. Teraz ważne, by to wykorzystać i wyjechać stąd z jednym zwycięstwem – powiedział Mike Babcock, trener Maple Leafs.

Choć Klonowe Liście przegrały dopiero w dogrywce, to kibiców martwić może bardzo słaby występ w trzeciej tercji. Zespół z Kanady w grze utrzymywały wyłącznie świetne interwencje bramkarza Frederika Andersena.

Morgan Rielly, Alex Owieczkin (fot. Getty Images) Zagraliśmy niezłe spotkanie i udowodniliśmy sobie, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać. Teraz czas na zapisanie pierwszego zwycięstwa. Musimy jednak grać tak, jak w pierwszej tercji. Nie będę zły, jeśli ponudzę się w bramce – zapowiada Andersen.

Play-offy NHL w TVP: sprawdź plan!

Stołeczni posiadają w tym sezonie bardzo wyrównaną kadrę, co sprawia, że trener Barry Trotz wielokrotnie mógł liczyć w kluczowych momentach nawet na czwartą linię. Nie inaczej było tym razem, bo decydujący gol w dogrywce nie był zasługą Aleksandra Owieczkina, czy Nicklasa Backstroma, ale duetu Tom Wilson – Jay Beagle występujących właśnie w czwartym zestawieniu.

Nie boimy się wystawiać czwartej linii nawet podczas dogrywki. Podczas całego sezonu udowodnili mi, że można na nich liczyć, więc dlaczego miałbym ich nie wpuszczać podczas play-offów? Podstawą dla trenera jest zaufanie, a ja swoim hokeistom ufam bezgranicznie – stwierdził trener Capitals Barry Trotz.

Dla zespołu ze stolicy USA drugie zwycięstwo przed własną publicznością może być kluczowe dla dalszych losów w play-offach. Hokeiści z Waszyngtonu w ostatnich latach często zmagali się z brakiem pewności siebie i po udanym sezonie regularnym odpadali z walki o Puchar Stanleya jeszcze w jednej z pierwszych dwóch rund. Czy tym razem będzie inaczej?

Czy Washington Capitals wygrają w tym sezonie Konferencje Wschodnią?