Scottrade Center
Pojemność: 20000
Widzów: 19334

NHL: Blues po raz trzeci. Awans o krok!

Hokeiści St. Louis Blues po raz trzeci z rzędu pokonali Minnesotę Wild w 1. rundzie play-off NHL – tym razem wygrywając we własnej hali 3:1. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą więc 3:0 i są o krok od awansu do półfinału Konferencji Zachodniej.
Władimir Tarasenko (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

W St. Louis powoli budowany jest pomnik Jake'a Allena. Bramkarz Blues po raz trzeci zagrał wspaniałe zawody, zatrzymując 40 strzałów Wild. W pierwszym spotkaniu dokonał tej sztuki 52 (!) razy, w drugim 24. W każdym z nich wpuszczał po jednej bramce. To właśnie 27-latek jest głównym powodem, dla którego gracze z Kalifornii prowadzą w tej serii 3:0.

Ale nie tylko on. W niedzielę świetnie spisał się również Alexander Steen, który strzelił gola i zaliczył asystę. Bramki zdobywali też Colton Parayko i Jaden Schwartz.

Gracze z Minnesoty długo pozostawali w grze dzięki trafieniu Charliego Coyle'a. Emocje były do samego końca, zagrożenie dogrywką wisiało w powietrzu niemal nieustannie, aż na minutę przed końcem Steen trafił na pustą bramkę, rozstrzygając losy tego spotkania i - prawdopodobnie - całej serii.

Czwarty mecz również rozegrany zostanie w St. Louis.

NHL: St. Louis Blues – Minnesota Wild (skrót)