tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legenda odejdzie z Chelsea. "To były niezwykłe 22 lata"

Po 22 latach spędzonych w Londynie John Terry wkrótce pożegna się z Chelsea. – Zawsze chciałem odejść we właściwym czasie i we właściwy sposób. Czuję, że koniec tego sezonu będzie odpowiedni zarówno dla klubu jak i dla mnie – zaznaczył kapitan The Blues.
John Terry (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Terry w pierwszej drużynie Chelsea zadebiutował w 1998 roku. Od tego czasu rozegrał 713 spotkania (z tego 578 w roli kapitana), w których strzelił 66 goli. Z The Blues sięgnął po czternaście tytułów – pięć razy wygrywał Puchar Anglii, cztery razy wywalczył mistrzostwo Anglii, trzykrotnie cieszył się z triumfu w Pucharze Ligi Angielskiej, po razie w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej.

Czuję, że nadal mam wiele do zaoferowania na boisku, ale jednocześnie rozumiem, że mój czas w tej drużynie dobiegł końca. Zależy mi na tym, by dalej grać i dlatego będę szukał nowego wzywania. O przyszłości zdecyduję we właściwym momencie, jednak zawsze będę "niebieski" i zrobię wszystko, by zakończyć ostatni sezon w Chelsea z kolejnym tytułem mistrza Anglii. To były niezwykłe 22 lata – powiedział Terry.

"On jest naszym kapitanem, liderem, legendą. Życzymy mu szczęścia w kolejnym rozdziale w jego wspaniałej karierze" – czytamy na oficjalnej stronie Chelsea.

Nic dodać, nic ująć...

podobne informacje

Zakończyli kariery w 2017. Futbol bez kilku wielkich nazwisk

Chelsea – Barcelona. Szlagier gwarantowany

Terry w Aston Villi. Zaprezentowany przez... aplikację

ESPN: Terry wybrał nowy klub. Zostanie w Anglii