tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger: Bellerin na polskim Euro? Lepiej niech odpocznie

Hector Bellerin ma olbrzymie szanse na powołanie na mistrzostwa Europy do lat 21, które w czerwcu rozegrane zostaną w Polsce. Na turniej nie chce go jednak puścić szkoleniowiec Arsenalu. – Powinien odpocząć po trudnym sezonie – powiedział Arsene Wenger.
Hector Bellerin (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT - JAK POBRAĆ?

Dla hiszpańskiego prawego obrońcy to ostatnia szansa, by wystąpić w młodzieżowym Euro. Sam wielokrotnie powtarzał, że chce pomóc reprezentacji, a francuski szkoleniowiec boi się, że nie będzie w stanie namówić go do zmiany decyzji.

Arsene Wenger (fot. Getty Images) Hiszpanie bardzo kochają swój kraj i myślę, że go nie powstrzymam. To nie jest jednak idealne rozwiązanie. Powinien odpocząć i dobrze przygotować się do kolejnego sezonu – zaznaczył Wenger.

Trener Arsenalu martwi się o zdrowie swojego piłkarza, który w listopadzie nabawił się kontuzji kostki. Po powrocie do gry nie prezentował się tak dobrze, jak na początku sezonu. – Nie wrócił na swój odpowiedni poziom, bo wciąż boi się o kostkę. Nie możesz skupić się wyłącznie na grze, jeśli myślisz o tym czy nic ci się nie stanie – argumentował.

Tym samym Wenger poprosił fanów Arsenalu o wyrozumiałość w stosunku do Bellerina. Sympatycy klubu ostatnio głównie krytykowali prawego obrońcę. – Uwierzcie, że jest prawdziwym Kanonierem. Bardzo zależy mu na Arsenalu – zakończył Francuz.

Albert Celades najprawdopodobniej powoła Bellerina na turniej w Polsce. Hiszpanie zagrają w grupie B z Portugalią, Serbią i Macedonią.

Zobacz także Middlesbrough – Arsenal 1:2. Przełamanie Kanonierów

podobne informacje

Media: niespodzianki w składzie Hiszpanów. Gracze Chelsea nie pojadą do Rosji

"Najlepszy mecz roku". Arsenal wdzięczny Moracie!

Bellerin płaci potrzebującym za każdą minutę na boisku

Osłabiona Hiszpania wygra Euro? "Zrobimy to dla niego"