tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sławomir Szmal asystentem trenera w kadrze B

Sławomir Szmal objął funkcję asystenta trenera w kadrze B. Doświadczony bramkarz będzie pomagał w prowadzeniu reprezentacji Patrykowi Romblowi. Biało-czerwoni już trzeciego i piątego maja rozegrają dwa towarzyskie starcia z Węgrami B w Budapeszcie.
Sławomir Szmal (fot. Getty)

Szmal pomagał już pierwszej reprezentacji przed wylotem na mistrzostwa świata we Francji. Były kapitan drużyny narodowej pracował na zgrupowaniu w Kielcach z bramkarzami.

Patryk Walczak (fot. PAP) Teraz będzie służył swoim doświadczenie w kadrze B. Występuje w niej m.in. Patryk Walczak, który był na styczniowych mistrzostwach świata, a na co dzień jest klubowym kolegą zawodnika Vive Tauronu Kielce. Z graczy, którzy są w orbicie zainteresowań Tałanta Dujszebajewa wśród powołanych znaleźli się Adrian Nogowski i Mateusz Kornecki.

Doświadczonego bramkarza zabrakło na mistrzostwach świata we Francji. Szmal podjął podobną decyzję jak Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki, którzy byli zmęczeni po igrzyskach olimpijskich oraz intensywnym początkiem sezonu klubowego. Obaj rozgrywający wrócili jednak do kadry na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2018. 38-latek nie zdecydował się na podobny krok.

podobne informacje

Zawód w Kaliszu. Polacy gorsi od rezerw mistrzów Europy

Przybecki: to dla nas bardzo szczęśliwe losowanie

EL. ME: wyraźna różnica. Polki przegrały w Gdyni

Przybecki powołał kadrę na konsultację