Brandon Davidson
Alex Galchenyuk
Nathan Beaulieu

Wojownicy wyrównali serię. Rangers – Canadiens 2:1

Hokeiści New York Rangers pokonali w słynnej Madison Square Garden Montreal Canadiens 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) w czwartym meczu 1. rundy fazy play-off Konferencji Wschodniej. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 2:2.
Rick Nash i Jimmy Vesey (fot. Getty Images)

Wojownicy zaczęli tę serię od odzyskania przewagi własnej hali, wygrywając w pierwszym spotkaniu 2:0. W kolejnym górą była drużyna z Kanady, która zwyciężyła 4:3, dopiero po dogrywce. Dwa dni później poszła za ciosem i po bramkach Artturiego Lehkonena, Shea Webera oraz Aleksandera Radulowa objęła prowadzenie w całej rywalizacji.

Czwarte starcie lepiej rozpoczęli gospodarze. Jasper Fast w 12. minucie wykorzystał nieporozumienie defensywy rywala, przejął krążek i pewnie skierował go do bramki. Wyrównał jeszcze w pierwszej tercji Torrey Mitchell, a świetną asystą popisał się Weber. Zwycięskiego gola strzelił w piątej minucie drugiej tercji Rick Nash.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 20 kwietnia, a rywalizacja przeniesie się do Kanady. Następnie Rangers podejmą Canadiens w Nowym Yorku 22 kwietnia. Jeśli konieczny będzie siódmy mecz, to zespoły rozegrają go 24 kwietnia w Centre Bell.