Media: Lewandowski, Thiago i Vidal poszli do strefy sędziów

Wielkie emocje po rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie opadły wraz z końcowym gwizdkiem. Według hiszpańskich mediów, piłkarze Bayernu Monachium: Robert Lewandowski, Arturo Vidal oraz Thiago Alcantara po spotkaniu udało się do strefy, w której mogą przebywać tylko sędziowie. Ich celem było wyrażenie niezadowolenia z pracy arbitra Viktora Kassaia.
Robert Lewandowski (fot. PAP/EPA)

Początkowo informację podano w telewizji La Sexta. Później zaczęły potwierdzać ją inne media, w tym dziennik "Marca". Lewandowski, Thiago oraz Vidal mieli czekać na sędziów w tunelu. Następnie udali się wraz z nimi aż do miejsca zarezerwowanego tylko dla sędziów. Cała trójka miała krytykować decyzje podejmowane przez arbitrów. Hiszpańscy dziennikarze nazwali ich zachowanie "atakiem".

Robert Lewandowski (L) i Sergio Ramos (fot. Getty Images) Prowadzący spotkanie Kassai oraz sędziowie liniowi nie ustrzegli się błędów. W drugiej połowie niesłusznie drugą żółtą kartkę zobaczył Arturo Vidal. Z kolei gol na 2:2 w dogrywce padł po ewidentnym spalonym. – Nie sądzę, by Real wpłynął na sędziów. Po prostu byli słabi. Nigdy nie uważałem się za zwolennika powtórek wideo, ale muszę przyznać, że teraz to się zmieniłooceniał po meczu Carlo Ancelotti, trener Bayernu.

Bayern po 90 minutach prowadził 2:1 i losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się w dogrywce, po której Real triumfował 4:2. Lewandowski grał do 88. minuty, a w 53. wykorzystał rzut karny.