Scott Wilson
Nick Bonino
Olli Maatta

Columbus – Pittsburgh 5:4. Pierwsza porażka mistrza

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe z Columbus Blue Jackets 4:5, ale w rywalizacji do czterech zwycięstw w pierwszej rundzie play off ligi NHL nadal prowadzą 3-1. Piąty mecz zostanie rozegrany w czwartek w Pittsburghu.
Hokeiści Blue Jackets (fot. Getty)

Po porażce Pingwinów na razie nie ma żadnej drużyny, która byłaby już pewna awansu do kolejnej rundy.

Pasjonującym widowiskiem był mecz San Jose Sharks z Edmonton Oilers wygranym przez gospodarzy aż 7:0. Finaliści poprzedniego sezonu NHL początek tej rundy nie mieli zbyt udany. Po wcześniejszych dwóch porażkach i jednym zwycięstwie, Rekiny odzyskały moc i doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji 2-2.

Zwycięzcy w każdej tercji zdobywali bramki, a rozpoczęli już w 15. sekundzie od gola kapitana drużyny Joe Pavelskiego. W całym meczu Pavelski i Logan Couture po dwa razy wpisali się na listę strzelców, cztery bramki padły podczas gry w przewadze. To ich najwyższa wygrana od dziesięciu lat w NHL. Piąty pojedynek zaplanowany jest na czwartek w Edmonton, po nim obie drużyny ponownie przeniosą się na lodowisko Rekinów.

Do wyrównania stanu rywalizacji na 2-2 doprowadzili także hokeiści New York Rangers pokonując we wtorek w Madison Square Garden 2:1 ekipę Montreal Canadiens. Tym zwycięstwem Strażnicy przełamali złą passę, jaka nad nimi wisiała od poprzednich spotkań rundy play off, gdy przegrali w tej hali sześć meczów z rzędu.

Goście byli blisko wyrównania w końcówce spotkania, ale zabrakło im szczęścia, gdy na minutę i 18 sekund przed końcem Shea Weber silnie uderzył z niebieskiej linii, ale trafił w słupek bramki Henrika Lundqvista. Bramkarz zespołu z Kanady Carey Price obronił 30 z 32 strzałów oddanych przez rywali. Piąty mecz odbędzie się w czwartek w Montrealu.