tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa Europy w judo w TVP Sport!

Po 17 latach przerwy Polska ponownie jest gospodarzem ME w judo. Transmisje z imprezy na warszawskim Torwarze przeprowadzi TVP Sport. Pierwsza już w czwartek 20 kwietnia o godz. 16:00. Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego.
Katarzyna Kłys (P) (fot. Getty Images)

W obsługę mistrzostw Europy będzie zaangażowanych ponad 50 osób, a z przekazu będą mogły korzystać wszystkie kraje w Europie. Telewizja Polska ma doświadczenie w produkcji imprez w tej dyscyplinie – realizowała m.in. olimpijskie zawody w Sydney 2000 i Atenach 2004. Mistrzostwa skomentują Bogusław Solecki i Krzysztof Wiłkomirski – brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, dwukrotny olimpijczyk. Reporterem będzie Grzegorz Mędrzejewski.

Piotr Kuczera (fot. Getty Images) Do stolicy Polski przyjadą reprezentanci z 42 państw – w sumie około 400 zawodników. Medale zostaną rozdane w 16 kategoriach – 14 indywidualnych (po 7 kobiet i mężczyzn) i 2 drużynowych. Przed rokiem reprezentanci Polski trzykrotnie stawali na podium: dwa razy w rywalizacji drużynowej – po złoto sięgnęły kobiety, po brąz – mężczyźni; a indywidualnie Piotr Kuczera wywalczył brązowy medal w kategorii do 90 kg.

Teraz jest szansa na odniesienie większych sukcesów. Liderami reprezentacji Polski są: Piotr Kuczera, Rafał Sarnacki (+100 kg) – olimpijczyk z Rio, Katarzyna Kłys (70 kg) – trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna – mistrzostw Europy.

PLAN TRANSMISJI Z MISTRZOSTW EUROPY W JUDO
Czwartek, 20 kwietnia
Finały TVP Sport
sport.tvp.pl
16:00 (na żywo)
Piątek, 21 kwietnia
Finały
TVP Sport
sport.tvp.pl
16:00 (na żywo)
Sobota, 22 kwietnia
Finały sport.tvp.pl
TVP Sport
16:00 (na żywo)
18:25
Niedziela, 23 kwietnia
Finały TVP Sport
sport.tvp.pl
16:00 (na żywo)

Katarzyna Kłys: plan na ME? Medal i dobra zabawa
Paweł Nastula: medale będą, ale trudno powiedzieć ile

podobne informacje

Życie po karierze. Parafianie Kubaccy

Polacy wyżej w światowych rankingach. Czas na ME

GP w judo: Karolina Tałach druga w Gruzji

ME w judo: biało-czerwoni sprawdzą formę w Rosji i Gruzji