Lewandowski, Thiago i Vidal zaatakowali sędziów? Jest stanowcza reakcja Bayernu

Przedstawiciele Bayernu Monachium zaprzeczyli, jakoby Robert Lewandowski i inni piłkarze wtargnęli do szatni sędziów po zakończeniu wtorkowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt (2:4 po dogrywce). O incydencie informowały hiszpańskie media.
Robert Lewandowski (L) i Arturo Vidal (fot. Getty)

LEWANDOWSKI: TRUDNO TO ZAAKCEPTOWAĆ

Hiszpańska "Marca" doniosła, że około 20 minut po ostatnim gwizdku spotkania w Madrycie Lewandowski, Hiszpan Thiago Alcantara i Chilijczyk Arturo Vidal krzyczeli na sędziów używając niecenzuralnych słów, a także wtargnęli do strefy przeznaczonej wyłącznie dla arbitrów.

Robert Lewandowski (L) i Sergio Ramos (fot. Getty) Bayern zdementował te informacje, a także doniesienia o tym, że musiała interweniować ochrona stadionu. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zaznaczyła, że nie zostały wszczęte żadne procedury dyscyplinarne. Przedstawiciele bawarskiego klubu zapowiedzieli nawet, że rozważą zastosowanie środków prawnych wobec mediów, które opisały ten nieprawdziwy zdaniem klubu incydent.

Piłkarze, trener i kierownictwo klubu nie kryli we wtorek wieczorem pretensji do węgierskiego arbitra Viktora Kassaia, który – ich zdaniem – niesłusznie usunął Vidala z boiska i uznał dwa gole Cristiano Ronaldo, mimo że Portugalczyk był na spalonym.

Bayern złożył także do UEFA skargę na sposób, w jaki miejscowi policjanci potraktowali kibiców gości. W przerwie spotkania funkcjonariusze wtargnęli na sektor przyjezdnych i użyli pałek przeciwko przyjezdnym z Monachium. Według doniesień medialnych, służby porządkowe domagały się usunięcia jednego z transparentów. Sytuacja uspokoiła się po kilkunastu minutach. "Uważamy działania policji za przesadne i niewłaściwe" – napisano w klubowym oświadczeniu.