tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

UEFA ukarała Olympique Lyon i Besiktas Stambuł

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Olympique Lyon i Besiktas Stambuł wykluczeniem z europejskich pucharów na najbliższy sezon, w którym się do nich zakwalifikują. To efekt wydarzeń podczas czwartkowego meczu Ligi Europejskiej. Kara została jednak zawieszona na dwa lata.
Kibice Lyonu (fot. Getty Images)

Poza tym oba kluby muszą zapłacić po 100 tys. euro grzywny. Czwartkowy mecz 1/4 finału LE w Lyonie rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem po tym, jak fani miejscowej drużyny wbiegli na boisko, aby chronić się przed petardami rzucanymi przez kibiców Besiktasu. O zachowanie spokoju zaapelował przez mikrofon prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas.

Francuski klub, którego zawodnikiem jest Maciej Rybus, został uznany winnym nieodpowiedniego zabezpieczenia obiektu i naruszenia wymogów bezpieczeństwa. Z kolei turecki został ukarany za zachowanie swoich kibiców, którzy rzucali w tłum petardy i inne niebezpieczne przedmioty.

Do zamieszek z udziałem sympatyków obydwu drużyn doszło w Lyonie także kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, kiedy około 15 tysięcy tureckich kibiców maszerowało przez centrum miasta. W trakcie meczu doszło również do starć ze służbami porządkowymi.

W czwartek w Stambule dojdzie do rewanżu pomiędzy tymi zespołami. W Lyonie Olympique zwyciężył 2:1.

podobne informacje

Liga Mistrzyń: puchar nie dla zespołu Pajor

Gwiazda Ligue 1 może trafić do Liverpoolu. 70 mln euro na stole

Lyon już drugi. Kolejne potknięcie AS Monaco

Nowa broń Lyonu – napastnik za grosze