Zbiórki defensywne
32
31

NBA: Gortat w formie, Wizards znów wygrali

Marcin Gortat zdobył 14 punktów i miał 10 zbiórek, a jego Washington Wizards pokonali we własnej hali Atlanta Hawks 109:101 w drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw Czarodzieje prowadzą 2:0.
Marcin Gortat (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Gortat od początku imponował zaangażowaniem w obronie. Już po sześciu minutach miał na koncie trzy bloki, a ostatecznie skończył mecz z pięcioma. Dwightowi Howardowi na tyle skutecznie utrudniał grę, że ten zdobył tylko sześć punktów, a w ostatniej kwarcie trener Mike Budenholzer zostawił go na ławce rezerwowych.

Kiedy Howarda nie było na parkiecie polski środkowy pewnie czuł się także w ataku – trafił siedem z dziesięciu rzutów z gry. Natomiast z dziesięciu zbiórek aż sześć było pod atakowanym koszem. Jego dorobek uzupełniają trzy asysty i przechwyt. Miał także jedną stratę i popełnił trzy faule.

John Wall (Ś) (fot. PAP/EPA) Sam mecz długo nie był dobrym widowiskiem. Akcje niezwykle często były przerywane faulami. Koszykarze Hawks aż 38 razem wykonywali rzuty wolne. Trafili 33 z nich i to właśnie dzięki temu długo utrzymywali się w grze. Skuteczność gospodarzy w tym elemencie wyniosła 24/33.

Kibice ostatecznie mogli jednak czuć się usatysfakcjonowani, bo w czwartej kwarcie nie brakowało emocji. Zaczynała się ona przy czteropunktowym prowadzeniu gości, a po chwili wzrosło ono do sześciu. Wizards stratę odrobili głównie dzięki rezerwowemu Brandonowi Jenningsowi, który w kilka minut zdobył sześć punktów, a przy kolejnych dwóch asystował.

Wygraną Czarodziejom zapewnili natomiast zdecydowanie najlepsi tego dnia John Wall i Bradley Beal – uzyskali odpowiednio 32 i 31 pkt. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Paul Millsap – 27 pkt i dziesięć zbiórek. Teraz rywalizacja przeniesie się do Atlanty, mecz numer trzy w sobotę.