tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MU czeka na Anderlecht. "To mógł być mecz towarzyski"

Manchester United podejmie Anderlecht w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej. – Gdy gramy u siebie w Premier League, nie mamy zbyt dobrych wyników. W europejskich pucharach radzimy sobie jednak bardzo dobrze – podkreślił Jose Mourinho, menedżer United.
Youri Tielemans (L) i Zlatan Ibrahimović (P) (fot. Getty Images)

W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane tydzień temu, był remis (1:1). MU miało kilka okazji, by wygrać tamten mecz, ale zawodnikom brakowało skuteczności. Z tego powodu, drużyna Mourinho wciąż nie może być pewna awansu. Po starciu w Brukseli angielskie media miały wiele pretensji do m.in. Zlatana Ibrahimovicia.

Nie byłem rozczarowany Zlatanem, byłem niezadowolony z zespołu. Mieliśmy mecz we własnych rękach i nie odnieśliśmy zwycięstwa. Gdybyśmy wygrali pierwsze spotkanie 3:0, o rewanżu mówilibyśmy jak o meczu towarzyskim. Nie udało nam się jednak tego zrobić – stwierdził Mourinho.

Jose Mourinho (fot. Getty Images) Sam Ibrahimović ma szczególną motywację, by zdobyć trofeum Ligi Europejskiej. Finał tegorocznej edycji zostanie rozegrany w ojczyźnie 35-letniego napastnika – Szwecji.

Nie zastanawiam się nad takimi sprawami. Myślę tylko o Manchesterze United. Uważam jednak, że awans do finału byłby dla nas idealnym zakończeniem sezonu. Dla Zlatana występ w Sztokholmie byłby natomiast czymś pięknym – dodał Mourinho.

Zdobycie Ligi Europejskiej może być dla Manchesteru przepustką do gry w następnej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie, Czerwone Diabły zajmują piąte miejsce w Premier League, a prawo udziału w Champions League mają cztery zespoły. Do czwartego Manchesteru City zawodnicy Mourinho tracą cztery punkty.

Kiedy rozpoczynasz grę w Lidze Europejskiej jako piłkarz tak wielkiego klubu, jak MU, prawdopodobnie nie masz wysokiej motywacji. Gdy jednak dochodzisz do tego etapu rozgrywek, musi się to zmienić. Jeśli nie stracimy gola, awansujemy i to jest dobra wiadomość – spuentował portugalski szkoleniowiec.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Manchester United – Anderlecht Bruksela?
Jakim wynikiem zakończy się mecz Manchester United – Anderlecht Bruksela?
  • 67.6%wygra Manchester United
  • 12.2%będzie remis
  • 20.2%wygra Anderlecht