tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stackhouse najlepszym trenerem na zapleczu NBA

Były koszykarz Detroit Pistons i Washington Wizards 42-letni Jerry Stackhouse został wybrany najlepszym trenerem na zapleczu ligi NBA – w Development League. Prowadzi zespół Toronto 905 Mississauga, który miał najlepszy bilans w sezonie zasadniczym (39-11).
Jerry Stackhouse (fot. Getty Images)

Klub stowarzyszony jest z Toronto Raptors, w którym Stackhouse był w sezonie 2015/16 asystentem głównego szkoleniowca. Wyboru najlepszego trenera dokonali koledzy po fachu.

W finale Konferencji Wschodniej Development League Toronto 905 rywalizuje z Maine Red Claws (stowarzyszony z Boston Celtics), w którym przed laty pracował obecny szkoleniowiec reprezentacji Polski Mike Taylor.

Zawodnicy Toronto 905 mieli w tym sezonie imponującą liczbę zwycięstw – 21 na wyjeździe oraz najlepszą defensywę rozgrywek – pozwolili rywalom zdobywać średnio 98,8 pkt.

Stackhouse trafił do NBA z numerem trzy w drafcie w 1995 roku, wybrany przez Philadelphia 76ers. Potem występował m.in. w Detroit, Waszngtonie, a najdłużej w Dallas Mavericks (2004-2009). W NBA grał przez 18 sezonów, dwukrotnie był uczestnikiem Meczu Gwiazd.