tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w beach soccerze: Polska czarnym koniem?

Polacy po raz drugi w historii wystąpią w mistrzostwach świata w piłce nożnej plażowej. W 2006 roku w Brazylii zakończyli zmagania w fazie grupowej, ale tym razem apetyty są większe. Transmisja turnieju na Bahamach od 27 kwietnia w TVP Sport, aplikacji mobilnej i na stronie SPORT.TVP.PL.
Witold Ziober, Patryk Taraszkowski i Tomasz Wydmuszek (fot. PAP/Adam Warżawa)

BOGUSŁAW SAGANOWSKI: GRA NA PIASKU BYŁA MI PISANA

Polacy w zeszłym roku wygrali turniej kwalifikacyjny we Włoszech. Można to porównać ze zdobyciem mistrzostwa Europy, bo nie ma tego typu rozgrywek w beach soccerze. – Pokonaliśmy m.in. reprezentacje Rosji, Szwajcarii czy Ukrainy, czyli bardzo mocne drużyny. To bardzo duży sukces naszego zespołu – przyznał Bogusław Saganowski, który został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Bogusław Saganowski (fot. PZPN.pl) Saganowski, brat byłego reprezentanta Polski w piłce na trawie Marka, to najbardziej doświadczony zawodnik w zespole prowadzonym przez Marcina Stanisławskiego. Był z drużyną narodową na mundialu w 2006 roku.

Wtedy biało-czerwoni nie wyszli z grupy i teraz też nie będą mieli łatwego zadania – o awans do ćwierćfinału powalczą z Japonią, Brazylią i Tahiti. Mimo że wygrali bardzo mocno obsadzony turniej, to nie będą faworytem. Canarinhos są najbardziej utytułowanym zespołem w historii dyscypliny, a Tahiti to aktualni wicemistrzowie świata.

My, Japonia i Tahiti prezentujemy podobny poziom i myślę, że będziemy walczyć o awans. Brazylia wydaje się bardzo mocna, bo tam każdy zawodnik może wziąć odpowiedzialność i wygrać mecz, a nawet turniej. Ale nie po to awansowaliśmy, żeby się bać, nawet tej wielkiej Brazylii – ocenił Saganowski.

Reprezentanci Polski (fot. PZPN.pl) Pierwszym rywalem Polaków będzie Japonia. – To będzie kluczowy mecz. Jeśli wygramy, postawimy Japończyków w trudnej sytuacji. Być może w takich okolicznościach urwą punkty faworytom – ocenił Saganowski.

Nasi zawodnicy w zeszłorocznych kwalifikacjach zaskoczyli wszystkich, nawet siebie. Jeśli zagrają na podobnym poziomie w Nassau, będą mieli szansę na sprawienie sensacji. – Tak naprawdę sam nie wiem, na co nas stać i nie będę tego wiedział do zakończenia poszczególnych meczów – dodał napastnik naszej reprezentacji.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 27 kwietnia. Finał zaplanowano na 7 maja.

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej (transmisje w TVP Sport i SPORT.TVP.PL):

28 kwietnia, godz. 21.30: Polska – Japonia
1 maja, godz. 1.30: Polska – Brazylia
2 maja, godz. 21.30: Polska – Tahiti

SKŁAD POLSKI NA MŚ W BEACH SOCCERZE

Polacy zdobędą medal na MŚ w beach soccerze?
Polacy zdobędą medal na MŚ w beach soccerze?
  • 54.2%Tak
  • 45.8%Nie

podobne informacje

Powrót na szczyt. Brazylia mistrzem świata na piasku

MŚ: historyczny sukces. Brąz dla Iranu

MŚ: Brazylia z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Wysoka porażka z Tahiti. Polacy pożegnali się z MŚ w beach soccerze