tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kaliszewski dogadał się z PZLA. "Pełne porozumienie"

Krzysztof Kaliszewski – trener rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk – osiągnął porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (PZLA). Do mediacji doszło w Ministerstwie Sportu i Turystyki. "Obie strony doszły do pełnego porozumienia w sprawie dalszej współpracy" – poinformowano w oficjalnym komunikacie dla mediów.
Anita Włodarczyk (L) i Krzysztof Kaliszewski (fot. PAP)

KALISZEWSKI: JESTEM ZDRUZGOTANY TYM CO ROBI PZLA

Do pierwszej tury mediacji doszło w środę 19 kwietnia, jednak wtedy nie udało się wszystkiego wyjaśnić. – Negocjacje są w trakcie. Rozmowa była spokojna i merytoryczna. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia – przyznał wtedy sekretarz generalny związku Paweł Olszański.

Wzruszenie Włodarczyk. Dzieci nagrodziły mistrzynię Obie strony miały do poruszenia sporo tematów. Z punktu widzenia związku najważniejsza wydawała się kwestia najbliższego zgrupowania Anity Włodarczyk, a także trenowania przez Kaliszewskiego dwóch katarskich zawodników.

Szkoleniowiec twierdził, że nigdy tego faktu nie ukrywał. Związek dopatrywał się konfliktu interesów i chciał umieścić nowy zapis w kontrakcie, w którym do trenowania zagranicznych lekkoatletów potrzebna jest zgoda PZLA. Kaliszewski, który umowę dostał drogą mailową 1 marca, nie chciał jej podpisać.

Kolejnym punktem zapalnym był obóz w Katarze, na który chcieli lecieć Włodarczyk i jej trener. Związek nie wyraził na to zgody. Początkowo mieli oni jechać na przełomie kwietnia i maja do Władysławowa lub Arłamowa. W tym drugim ośrodku – z powodu srogiej zimy – nie zbudowano koła, które jest konieczne do treningów rekordzistki świata. Zostało zatem Władysławowo. Tam w tym samym czasie ma być jednak grupa młociarzy Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz, z którą trener i mistrzyni globu są skłóceni.

Szczegółów porozumienia na razie nie ujawniono, jednak wiadomo, że udało się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i współpraca Kaliszewskiego z PZLA będzie kontynuowana. "Informujemy, że podczas spotkania w dniu 20 kwietnia 2017 r. w siedzibie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki władze Związku oraz trener Krzysztof Kaliszewski doszli do pełnego porozumienia w sprawie dalszej współpracy" – napisano na oficjalnej stronie PZLA.

Czy Anita Włodarczyk zdobędzie złoto MŚ w Londynie?
Czy Anita Włodarczyk zdobędzie złoto MŚ w Londynie?
  • 93.0%Tak
  • 7.0%Nie

podobne informacje

Mityng w Madrycie: zwycięstwa Włodarczyk i Krukowskiego

Włodarczyk straciła rekord. Imponująca forma Rosjanki

Czas na przełamanie. Włodarczyk powalczy w Ostrawie

Deszczowy Memoriał Kusocińskiego. Wielkie gwiazdy i emocjonująca rywalizacja