BLK: Ślęza coraz bliżej tytułu

Koszykarki 1KS Ślęzy wygrały we własnej hali z Wisłą Can-Pack Kraków 73:57 (20:14, 15:7, 22:14, 16:22) w drugim meczu finałowym Basket Ligi Kobiet. Wrocławiankom już tylko jednego zwycięstwa brakuje do zdobycia mistrzostwa Polski. Trzecie spotkanie odbędzie się 29 kwietnia w stolicy Małopolski. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej i na SPORT.TVP.Pl.
Marissa Kastanek (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Dzień wcześniej Ślęza pokonała Wisłę 71:65 (21:20, 9:15, 20:8, 21:22).

W czwartek rozegrano także drugi mecz o brązowy medal. CCC Polkowice wygrało z Artego Bydgoszcz 67:60 (17:16, 20:12, 17:18, 13:14) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2-0.

Lepiej w drugi mecz finałowy weszły koszykarki Ślęzy, które pierwsze trzy minuty gry wygrały 7:0. W tym okresie przyjezdne miały duże problemy z aktywną obroną wrocławianek, a nawet jak już dochodziły do pozycji rzutowych, pudłowały nawet spod samego kosza. Później spotkanie się wyrównało.

W drugiej kwarcie obie drużyny prezentowały się znakomicie w defensywie i długo utrzymywał się wynik 24:18. Przełamała się Ślęza. Najpierw za trzy punkty trafiła Zuzanna Sklepowicz, a chwilę później jej wyczyn powtórzyła Marissa Kastanek i było 30:18. W tym momencie zdenerwowany trener krakowianek Jose Ignacio Hernandez poprosił o czas, ale przerwa nic nie zmieniła w postawie jego zespołu. Wisła potrzebowała dopiero rzutów osobistych, aby przełamać fatalną serię.

Wrocławianki nie spisywały się wiele lepiej w ofensywie, ale utrzymywały prowadzenie i potrafiły na każdą skuteczną akcję rywalek odpowiedzieć tym samym. Po dwóch kwartach na 26 prób rzutów z gry podopieczne trenera Arkadiusza Rusina miały 14 skutecznych, przy zaledwie siedmiu Wisły na 22 próby.

Druga połowa meczu zaczęła się pechowo dla Sandry Ygueravide, która w walce podkoszowej nabawiła się kontuzji i nie była zdolna do gry.

Po pięciu minutach trzeciej kwarty było 47:30 dla Ślęzy, w której świetne zawody rozgrywała Sharnee Zoll. Amerykanka doskonale rozgrywała, a partnerowała jej Kastanek, która zdobyła 30 punktów w meczu.

Na dwie minuty przed końcem trzeciej partii po dwóch osobistych Kastanek Ślęza prowadziła już 53:33. Chwilę później Amerykanka ponownie stanęła na linii rzutów wolnych i była skuteczna. Wrocławianki prowadziły 22 punktami.

Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się od 9:0 dla przyjezdnych, ale to było wszystko, na co pozwoliła Ślęza rywalkom.

Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 73:57 (20:14, 15:7, 22:14, 16:22)