tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kiełb: teraz jesteśmy na "ty"

Spośród piłkarzy powołanych na towarzyskie mecze z USA i Ekwadorem, czterech nie zagrało ani minuty. Wśród nich był Jacek Kiełb – pomocnik Lecha Poznań, który zapewnia, że nie żałuje wyjazdu na amerykańskie tournee.
Kiełb: teraz jesteśmy na „ty”
Jacek Kiełb w rozmowie z TVP Sport na warszawskim Okęciu (fot. TVP Sport)

– Nie ma się co denerwować. Trener mnie powołuje, widzi w szerokiej kadrze, dlatego jestem zadowolony. Czterech zawodników nie zagrało i nikt nie będzie się obrażał. Jak nie teraz, to pewnie później dostanie się szansę – przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Na pytanie, czy nie żałuje, że nie pojawił się na murawie choćby na minutę, stwierdził: – Co by to dało. Mam nadzieję, że gdy dostanę szansę, to zagrał przynajmniej połówkę i pokażę na co mnie stać. Teraz jednak wracam do klubu i tam muszę pokazać trenerowi, że zasługuję na kolejne powołania. Nie ma się co obrażać i zwieszać głowy.

Jacek Kiełb nie zagrał, jednak uważa, że nie był to dla niego czas stracony. – Zapoznałem się z chłopakami, których wcześniej znałem tylko z telewizji. Teraz jesteśmy na "ty". Poznałem również taktykę trenera. Wiadomo, jak uczeń chodzi na lekcje i uważa, to wie coraz więcej.

Oprócz Jacka Kiełba, w meczach z USA I Ekwadorem nie zagrali również Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok) oraz Bartosz Salamon (Foggia Calcio).