ME: Kłys powalczy w repasażu

Katarzyna Kłys (kat. 70 kg) spotka się z Aleksandrą Samardzić (Bośnia i Hercegowina) w walce repesażowej mistrzostw Europy w Warszawie. W przypadku zwycięstwa polska judoczka przystąpi do pojedynku o brązowy medal. W eliminacjach odpadło czworo pozostałych Polaków. Transmisja od 16:00 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.
Katarzyna Kłys (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

W inauguracyjnej potyczce Kłys pokonała w dogrywce karą shido Holenderkę Nataschę Ausmę, zaś w ćwierćfinale przegrała przez waza-ari (także w dogrywce) z Chorwatką Barbarą Matic. Tej rywalce Polka nie sprostała także m.in. podczas mistrzostw świata w Czelabińsku w 2014 roku (Kłys zdobyła wówczas brąz) i w finale zawodów Grand Prix w Zagrzebiu 2016.

Kłys, która w niedzielę skończy 31 lat, jest najbardziej doświadczoną zawodniczką w reprezentacji biało-czerwonych. W dorobku, poza brązowym krążkiem MŚ, ma dwa tytuły wicemistrzyni kontynentu (2007, 2012). Już wcześniej zapowiedziała, że turniej na warszawskim Torwarze jest ostatnim w jej karierze. W tej edycji ME z krzesełka trenerskiego wspiera ją mistrz olimpijski z Atlanty i dwukrotny czempion globu Paweł Nastula.

W 1/8 finału odpadli: Agata Ozdoba i Karolina Tałach (obie 63 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg), zaś w 1/16 finału – Jakub Kubieniec (81 kg).

Ozdoba uległa Austriaczce Kathrin Unterwurzacher, zaś Tałach po wygranej z Holenderką Sanne Vermeer, przegrała z Brytyjką Alice Schlesinger, która wcześniej startowała w kadrze Izraela. Damian Szwarnowiecki pokonał Serba Bojana Dosena i przegrał z Rosjaninem Ałanem Chubecowem, zaś Kubieniec został wyeliminowany przez Portugalczyka Joao Martinho.

Pojedynki repesażowe rozpoczną się o godz. 16. Bezpośrednio po nich rozgrywane będą walki o medale.