tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skoczkowie na wakacjach. Co słychać u bohaterów zimy?

Polscy skoczkowie przebywają na dwutygodniowym zgrupowaniu na Fuerteventurze. Bohaterowie zimy pracują na nim nad siłą i wytrzymałością. Rywale biało-czerwonych w większości spędzają wakacje w kraju. Wyjątkiem jest Stefan Kraft, który wspiął się... na palmę.
Skoczkowie na Fuertaventurze grają m.in. w siatkówkę (fot. PZN)

Polscy skoczkowie na zgrupowaniu przebywają ze swoimi rodzinami. W mediach społecznościowych szczególnie aktywne są partnerki skoczków, które publikują liczne zdjęcia z wyprawy na Wyspy Kanaryjskie.

�������� #lanzarote #ocean #podrozniki

Post udostępniony przez Agnieszka Lewkowicz (@sweetlittlekitten)

Polacy na Fuerteventurze nie tylko wypoczywają, ale przede wszystkim trenują. Kamil Stoch i koledzy z kadry A ćwiczą na siłowni oraz grają w siatkówkę.

W swoim napiętym harmonogramie znaleźli również czas na zwiedzenia. Skoczkowie udali się na sąsiednią wyspę Lanzarote, gdzie zwiedzili m.in. kratel El Golfo oraz kaktusowy ogród botaniczny.

Polscy skoczkowie na wakacyjnym zgrupowaniu (fot. PZN)

Co słychać u rywali Polaków?

Po męczącym sezonie odpoczywają też rywale biało-czerwonych. Zwycięzca Pucharu Świata Stefan Kraft wybrał się na Malediwy. "Plażowe życie przez 10 dni" – napisał na Instagramie, publikując zdjęcie... na palmie.

Beach life for 10 days ���☀️������ #paradise #relax #maledives #adieu

Post udostępniony przez kraftstefan (@kraftstefan)

Niemieccy skoczkowie wakacje spędzają w kraju. Markus Eisenbichler i Severin Freund trzymali kciuki za Bayern Monachium w starciu z Realem Madryt. Pierwszy z nich postanowił nawet bezpośrednio zmobilizować piłkarzy i pojawił się na Allianz Arenie. Drugi z kolei kibicował Bawarczykom w domowym zaciszu.

Z ostatnich zimowych dni korzysta Johann Andre Forfang. "Dosłownie tam, gdzie dorastałem – w górach, na moim podwórku" – napisał na Instagramie zawodnik.

Literally back where I grew up - in the mountains in my backyard

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

podobne informacje

Złe wieści dla skoczków. Nie wystartują w Czechach

Daniel Andre Tande pokonał groźną chorobę

Kubacki: nie jestem w kadrze, aby odpoczywać

Hula: wiem, że jest we mnie potencjał