1:0 1:1 2:1
22.04.2017, 16:00
B-World Cup Grp. A, 2017, 1. kolejka

Korea Płd. – Polska 4:2. Porażka na początek MŚ

Od porażki rozpoczęli hokeiści reprezentacji Polski rozgrywane w Kijowie mistrzostwa świata dywizji 1A. W sobotę biało-czerwoni przegrali z Koreą Południową 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). W niedzielę kolejnym rywalem Polaków będą Ukraińcy. Transmisja meczu od godz. 19:25 w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.
Przemysław Odrobny (fot. PAP)

Nie ma miejsca w kadrze, a zagra w NHL? Łyszczarczyk znów pominięty

W minionych latach podopieczni trenera Jacka Płachty toczyli w dywizji 1A wyrównane boje z Ukrainą, Węgrami i Austrią. Wyjątkowo niewygodnym rywalem zawsze byli dla nich za to Koreańczycy.

Aron Chmielewski (fot. Getty Images) Niestety nie inaczej było w sobotę. Biało-czerwoni zaczęli ambitnie. Pierwszą znakomitą okazję do objęcia prowadzenia mieli w ósmej minucie. Krystian Dziubiński nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z koreańskim bramkarzem.

Błąd zemścił się po kilku sekundach. Rywale wyprowadzili dynamiczną kontrę, a po świetnym podaniu Jin Hui Ahna wynik otworzył Ki Sung Kim.

Mimo niekorzystnego rezultatu postawę drużyny trenera Jacka Płachty w pierwszej tercji trzeba ocenić pozytywnie. To Polacy oddali więcej celnych strzałów na bramkę rywali i mieli inicjatywę.

Sporo działo się w drugiej odsłonie sobotniego spotkania. Najpierw po strzale Sangwoo Sina krążek nieszczęśliwie odbił się od Jakuba Wanackiego i wylądował w bramce strzeżonej przez Przemysława Odrobnego.

Kilka chwil później Polacy znakomicie wykorzystali grę w przewadze. Po podaniu zza bramki Grzegorza Pasiuta na listę strzelców wpisał się Mateusz Bryk.

Niestety gorzej wyglądała gra biało-czerwonych w ostatniej tercji. Po szybkich trafieniach Young Jun Lee i Sang Wook Kima spotkanie było rozstrzygnięte.

Jacek Płachta (fot. PAP) Wynik ustalił jeszcze Bartłomiej Pociecha, choć... marna była z tego pociecha dla polskich hokeistów, którzy po pierwszym występie zamykają tabelę.

Mimo porażki cel reprezentacji na MŚ nie zmienia się – tradycyjnie jest nim utrzymanie się w dywizji 1A, choć nawet awans do światowej elity nie jest nierealny.

Bardzo blisko tego celu biało-czerwoni byli rok temu w Katowicach, kiedy zajęli trzecie miejsce. W elicie po raz ostatni zagrali w 2002 roku.

TVP Sport będzie transmitować 10 spotkań z Kijowa, w tym wszystkie mecze Polaków. Mecze skomentują: Stanisław Snopek i Jacek Laskowski, a w roli ekspertów wystąpią: Mariusz Czerkawski, Waldemar Matuszak i Patryk Rokicki. Równolegle w Belfaście rozgrywane są mistrzostwa niższej Dywizji 1B, z których TVP Sport pokaże trzy spotkania.

Polska – Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Bramki: dla Polski – Mateusz Bryk (35), Bartłomiej Pociecha (50); dla Korei – Kim Ki-sung (8), Sin Sang-woo (28), Lee Young-jun (43), Kim Sang-wook (47).
Strzały: Polska – 38; Korea – 22. Kary: Polska – 4 minuty; Korea – 10 minut.