tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: stadion w Sankt Petersburgu oficjalnie otwarty

Uroczyste otwarcie, pozostawiający sporo do życzenia stan murawy oraz trzy czerwone kartki – to najważniejsze fakty z pierwszego meczu na nowym stadionie w Sankt Petersburgu, który powstał z myślą o przyszłorocznych piłkarskich mistrzostwach świata.
Inauguracja stadionu w Sankt Petersburgu (fot. Getty Images)

MUNDIAL 2018: ROSJA ZAOSTRZYŁA KARY DLA KIBICÓW

Miejscowy Zenit pokonał Ural Jekaterynburg 2:0, a goście kończyli spotkanie w ósemkę. Budowa stadionu rozpoczęła się w 2007 roku, ale toczyła się z dużymi opóźnieniami, m.in. z powodu licznych zarzutów o korupcję. W sobotę mogący pomieścić 69 tysięcy widzów obiekt był wypełniony tylko w części, gdyż organizatorzy nie udostępnili najwyższego piętra trybun.

Inauguracja również nie odbyła się bez kłopotów. W wielu miejscach trawa miała kolor brązowy, a zdarzało się także, że odrywały się całe płaty niedawno wymienianej murawy. Pierwszą zdecydowano się zerwać, gdyż z powodu zbyt małego nasłonecznienia nie przyjęła się.

Na zaprojektowanym na wzór statku kosmicznego stadionie, położonym nad brzegiem Morza Bałtyckiego, odbędzie się m.in. finał tegorocznego Pucharu Konfederacji FIFA oraz jeden z półfinałów przyszłorocznego mundialu.

podobne informacje

Sankt Petersburg: Rosolska odpadła w pierwszej rundzie

Polska w pięcioosobowym składzie na World Masters w judo

Euro 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg: piąty finał w karierze Mladenovic