ME w judo: Sarnacki bez medalu, górą mistrz z Rio

Judoka Maciej Sarnacki (+100 kg) przegrał przed czasem walkę z Lukasem Krpalkiem o brązowy medal mistrzostw Europy w Warszawie. Zawodnik Gwardii Olsztyn zajął piąte miejsce w odbywającym się w hali Torwaru turnieju. Czech jest mistrzem olimpijskim z Rio w kategorii 100 kg. W finale Gruzin Guram Tusziszwili pokonał niespodziewanie utytułowanego rodaka Adama Okruaszwilego.
Maciej Sarnacki (z lewej, fot. PAP/Leszek Szymański)

MEDAL BYŁ BLISKO. PIĄTE MIEJSCE KŁYS W ME

We wcześniejszych pojedynkach Sarnacki wygrał przez ippon z Austriakiem Danielem Allerstroferem i światową "trójką" Węgrem Barną Borem oraz w ćwierćfinale z Harunem Sadikovicem z Bośni i Hercegowiny.

W półfinale uległ na dwa waza-ari Gruzinowi Adamowi Okruaszwilemu, który w dorobku ma m.in. złoty i srebrny krążek ME oraz brąz MŚ. Trzydniowe zmagania indywidualne w Warszawie biało-czerwoni zakończyli bez medalu.

W niedzielę zawody drużynowe kobiet i mężczyzn.