1:0 0:1 1:0
23.04.2017, 19:30
B-World Cup Grp. A, 2017, 2. kolejka

Polska – Ukraina 2:1. Pierwsza wygrana Polaków

W drugim meczu mistrzostw świata dywizji 1A w hokeju na lodzie reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobywali Tomasz Malasiński i Damian Kapica, zaś dla Ukrainy Roman Błahy.
Mistrzostwa świata, dywizja I, grupa A, Kijów: Polska – Ukraina (skrót)
(fot. PAP)

Jacek Płachta nie zdecydował się na dokonanie zmiany w bramce i po raz kolejny od początku wystąpił Przemysław Odrobny. Polacy tym razem spotkanie rozpoczęli zdecydowanie żwawiej, jednak nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Z biegiem czasu zaczęli dominować Ukraińcy, ale dobrze dysponowany był bramkarz reprezentacji Polski.

Dopiero pod koniec przycisnęli biało-czerwoni. Najpierw w prostej sytuacji Grzegorz Pasiut uderzył w słupek, ale na cztery sekund przed końcową syreną nie pomylił się Tomasz Malasiński i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polski.

Reprezentacja Polski (fot. PAP) Polacy mogli rozpocząć drugą odsłonę gry od mocnego uderzenia, ale pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Aron Chmielewski. Z każdą kolejną minutą przewaga podopiecznych Jacka Płachty rosła, choć to Ukraińcy w 38. minucie wyrównali wynik meczu. Niegroźna wrzutka spod bandy Romana Blahego odbiła się od Krystiana Dziubińskiego i zmyliła Przemysława Odrobnego.

Trzecią tercje po raz kolejny Polacy zaczęli od ataków. Dwie dobre okazje miał Patryk Wronka, ale lepszy okazał się świetnie grający Edward Zacharenko. W 47. minucie biało-czerwoni wreszcie wyszli na prowadzenie. Z okolic bulika zjechał do środka Damian Kapica i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę umieścił krążek w bramce. Ukraińcy zdecydowanie zaatakowali, a co więcej, dwukrotnie grali w przewadze. Polscy hokeiści bronili jednak tego dnia dobrze i nie dali się więcej pokonać żadnemu z napastników rywali.

Biało-czerwoni mają po dwóch meczach dwa punkty. W następnym starciu zmierzą się z Kazachstanem.

Polska - Ukraina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).

Bramki: dla Polski - Tomasz Malasiński (20), Damian Kapica (47); dla Ukrainy - Roman Błahy (39).

Strzały: Polska - 30; Ukraina - 38.
Kary: Polska - 10 minut; Ukraina - 6 minut.

***

Do wielkiej niespodzianki doszło podczas drugiego z rozgrywanych meczów mistrzostw świata dywizji 1A. Faworyzowany Kazachstan uległ Korei Południowej aż 2:5. Po dwóch tercjach wszystko układał się po myśli Kazachów, którzy prowadzili 2:1, jednak w ostatniej Koreańczycy zdobyli aż... cztery bramki. Przypomnijmy, że to właśnie Azjaci pokonali w pierwszym spotkaniu reprezentację Polski 4:2.