0:0 0:0 0:0 1:0
25.04.2017, 12:30
B-World Cup Grp. A, 2017, 3. kolejka

Polska – Kazachstan 0:1. Druga porażka biało-czerwonych

Reprezentacja Polski przegrała z Kazachstanem 0:1 w trzecim meczu mistrzostw świata dywizji 1A. Bramkę, która zadecydowała o zwycięstwie zdobył w dogrywce Kevin Dallmann.
MŚ Dywizji 1A: Kazachstan - Polska (mecz)
Przemysław Odrobny (fot. PAP)

Kazachstan przed spotkaniem był uważany za faworyta meczu mimo wysokiej porażki z Koreą Południową (2:5). Polska także przegrała z drużyną z Azji, ale częściowo się zrehabilitowała po wygranej z Ukrainą 2:1.

W trakcie pierwszej tercji biało-czerwoni prezentowali się naprawdę dobrze. Już na samym początku meczu strzał oddał Krystian Zapała, ale interweniował bramkarz Kazachstanu. W ósmej minucie miał z kolei wiele szczęścia, ponieważ Mateusz Rompkowski trafił w poprzeczkę. Z upływem minut Przemysław Odrobny miał coraz więcej pracy, ale gola nie stracił. Ostatecznie Kazachowie oddali 11 celnych strzałów, a Polacy 13.

MŚ Dywizji 1A: Kazachstan - Polska 1:0: gol w dogrywce Druga część meczu rozpoczęła się od groźnego strzału Romana Starczenki w słupek. Następnie reprezentacja Polski musiała radzić sobie z większymi problemami, ponieważ dwuminutową karę otrzymał Mikołaj Łopuski, ale rywali nie wykorzystali okazji do strzelenia gola, grając w przewadze. Podobnie jak pod koniec tercji, kiedy na ławce kar usiadł Zapała.

Po dwóch bezbramkowych tercjach należało oczekiwać, że hokeiści poprawią skuteczność w ostatniej. Kazachowie coraz odważniej atakowali i spychali Polaków do defensywy. Na dziesięć minut przed końcem Damianowi Kapicy udało się oddać dobry strzał, ale został on obroniony przez Witalija Kolesnika. Końcówka należała do rywali biało-czerwonych, ale dzięki interwencjom Odrobnego udało się utrzymać remis, co oznaczało dogrywkę.

Rzuty karne nie były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę. W drugiej minucie dogrywki Kevin Dallman po podaniu Nigela Dawesa dał wygraną Kazachstanowi.

Polska dzięki zdobytemu punktowi awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi cały czas Korea Południowa, a drugi jest Kazachstan.