tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MKOl chce bronić się przed hakerami

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) podjął decyzję o powołaniu specjalnej komisji ds. technologii cyfrowej, której zadaniem będzie ochrona i zabezpieczenie danych przed atakami hakerów.
fot. Getty

Na podjęcie próby zdecydowanego poprawienia bezpieczeństwa zasobów internetowych MKOl i powstania panelu dotyczącego cyberbezpieczeństwa wpływ miały wydarzenia z ubiegłego roku, gdy z serwerów wyciekły i zostały ujawnione ściśle tajne informacje dotyczące procederu dopingowego w Rosji.

Dzięki pracy komisji już w najbliższej przyszłości bardziej skuteczną ochroną przed atakami w internecie będą zostać objęte także wszystkie dokumenty Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), w tym wszystkie dotychczas nieujawnione szczegóły raportu śledczego Richarda McLarena, który doprowadził m.in. do nałożenia sankcji na sportowców Rosji przed igrzyskami w Rio de Janeiro.

Komisja będzie także nadzorowała strategię MKOl w zakresie skutecznego, bezpiecznego i zrównoważonego wykorzystania technologii informatycznych podczas igrzysk olimpijskich.

W jej składzie pracować będzie trzynastu ekspertów, wśród nich szef policji w Lozannie Jacques Antenen, który m.in. zajmuje się cyberbezpieczeństwem w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej

CZYTAJ TEŻ: ZŁOTA MEDALISTKA IGRZYSK ZAWIESZONA NA ROK

podobne informacje

Rosjanie informują: MKOl podjął ostateczną decyzję

Bez Rosji na igrzyskach? Na pewno nie na trybunach

Kłótnia, bójka, nakaz opuszczenia miasta. Były członek MKOl bohaterem skandalu

"Ponad dwadzieścia państw korzysta z dopingu". Echo afery nie słabnie