Porsche Tennis Grand Prix 2017
4. runda
Centre Court

Kryzys trwa. Radwańska odpadła już w 1. rundzie

Nie tak miał wyglądać powrót Agnieszki Radwańskiej po miesięcznej przerwie. Polka w 1. rundzie turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie przegrała z Jekateriną Makarową 2:6, 4:6. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Roberta Vinci lub Maria Szarapowa. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

OSTRA REAKCJA WILLIAMS. "MOŻESZ MNIE OBRAŻAĆ..."

25 marca Radwańska w 3. rundzie zmagań w Miami urwała Mirjanie Lucić-Baroni zaledwie trzy gemy. Polka po kiepskim początku sezonu postanowiła wrócić do kraju i w spokoju poszukać formy na treningach. Minął miesiąc i niestety niewiele zmieniło się w grze krakowianki.

Radwańska, która wygrała sześć z dotychczasowych ośmiu spotkań z Makarową, we wtorek nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Rosjanka dyktowała warunki gry praktycznie w każdej wymianie i Polka nie potrafiła sobie poradzić z agresywnym stylem gry rywalki. W efekcie pierwszy set zakończył się szybkim zwycięstwem Makarowej 6:2.

Druga partia rozpoczęła się od pięciu przełamań. Niestety dla Radwańskiej to Rosjanka jako pierwsza wygrała gema przy swoim serwisie, odskoczyła na 4:2 i tej przewagi nie roztrwoniła do końca spotkania. Makarowa z zimną krwią wykorzystywała każdą krócej czy lżej zagraną piłkę przez krakowiankę i choć Polka w tym secie zaprezentowała się lepiej niż w pierwszym, to ostatecznie przegrała mecz 2:6, 4:6.

Przy stanie 5:4 i podaniu Makarowej Radwańska miała jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale nie wykorzystała ani jednej z czterech okazji do przełamania. Po Stuttgarcie Polka na nawierzchni ziemnej zagra w Madrycie, Rzymie oraz Paryżu.

Celt do Radwańskiej: musi być więcej jakości i więcej wiary