tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Dramatyczny brak gotówki". Legenda skoków wystawiła na aukcji...

Były fiński skoczek narciarski Toni Nieminen wystawił na aukcji swoje trzy medale olimpijskie, które w sensacyjny sposób zdobył w wieku zaledwie 16 lat w Albertville (1992). Powodem jest, jak powiedział, "dramatyczny brak gotówki".
Toni Nieminen (drugi od lewej, fot. PAP/EPA)

SKOCZKOWIE TRENUJĄ NA... WYSPACH KANARYJSKICH

Na aukcji pojawiły się dwa złote medale, z dużej skoczni i konkursu drużynowego oraz brązowy ze skoczni normalnej. Ceny wywoławcze rozpoczynały się od 2,5 tysiąca euro za złote i dwa tysiące za brązowy.

To nie była łatwa decyzja, lecz znalazłem się w takiej sytuacji że potrzebuję każdej monety. Nie mam żadnych środków, a muszę przecież jakoś żyć – powiedział 41-letni dzisiaj były skoczek w rozmowie z dziennikiem "Iltalehti". – Jeżeli ktoś marzy o złotym medalu olimpijskim, to najłatwiej jest go kupić – dodał.

We wtorek cena złotych medali doszła do 6650, a brązowego do 4500 euro. Aukcja internetowa firmy Paijat-Hameen Pantti OY kończy się 7 maja o godzinie 17. Toni Markus Nieminen poza trzema medalami olimpijskimi z Albertville (1992) triumfował w swojej karierze w punktacji generalnej Pucharu Świata oraz w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1991/92.

17 marca 1994 roku jako pierwszy skoczek w historii przekroczył odległość 200 metrów, skacząc w Planicy na odległość 203 metrów, Próbę ustał i została ona zaliczona przez sędziów. Fin zakończył karierę po zimowych igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

podobne informacje

Zapatrzony w Kasaiego. Nieminen myśli o IO 2018

Nieminen jak Kasai? Fińska legenda znowu skacze!

Stoch rzuca wyzwanie legendom. Dublet w jego zasięgu?