Porsche Tennis Grand Prix 2017
1/8 finału
Centre Court

Stuttgart: pogromczyni Radwańskiej nie dała rady Szarapowej

Maria Szarapowa pokonała Jekaterinę Marakową 7:5, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie. Dla Rosjanki było to drugie spotkanie po zakończeniu 15-miesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie meldonium. Transmisje z imprezy w TVP Sport, aplikacji mobilnej i na stronie SPORT.TVP.PL.
Maria Szarapowa (fot. Getty Images)

Nie tylko Maria. "Synowie marnotrawni" świata sportu

Szarapowa w środę wygrała w pierwszej rundzie z Robertą Vinci. Mecz nie był jednak jednostronny. Włoszka miała sześć szans na przełamanie serwisu Rosjanki, ale wykorzystała tylko jedną. Była liderka rankingu WTA pokazała bardzo ofensywny tenis, posyłając 39 kończących uderzeń i 11 asów.

Jekaterina Makarowa (fot. Getty) Spotkanie z Makarową było przez 50 minut trudniejszą przeprawą. Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej długo wchodziła w mecz. Pierwszy punkt przy serwisie Szarapowej wygrała dopiero w piątym gemie, ale później była równorzędną rywalką.

43. zawodniczka światowego rankingu miała szansę na przełamanie serwisu bardziej znanej rodaczki w jedenastym gemie. Tenisistka z Moskwy idealne rozrzuciła po korcie Szarapową, by wyrzucić w aut najprostsze uderzenie. Ten błąd kosztował ją przegranie pierwszej partii, bo chwilę później skoncentrowana triumfatorka pięciu wielkoszlemowych imprez przełamała jej serwis.

Drugi set był już popisem 30-letniej zawodniczki mieszkającej na co dzień w USA. Była liderka światowego rankingu trzykrotnie odebrała podanie Makarowej i zanotowała drugie zwycięstwo po powrocie na światowe korty.

W ćwierćfinale zmierzy się z Anett Kontaveit. Estonka niespodziewanie wyeliminowała Garbine Muguruzę.

Bouchard: oszustka Szarapowa nie powinna już nigdy grać