tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polacy z szansą na awans do Elity. Oglądaj od 15:55

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zmierzy się z Austrią w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach świata dywizji 1A. Biało-czerwoni, dzięki czwartkowemu zwycięstwu nad Węgrami zachowali szansę na awans do Elity. Transmisja od godz. 15:55 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i na stronie SPORT.TVP.PL.
(fot. PAP)

Los Polaków jest jednak nie tylko w ich rękach. Zawodnicy Jacka Płachty muszą pokonać Austrię oraz liczyć na porażkę Kazachstanu lub Korei Południowej.

– Zrobimy wszystko, żeby wygrać, a co wydarzy się w pozostałych spotkaniach nie jest zależne od nas – stwierdził Krzysztof Zapała, który w czwartek otworzył wynik meczu z Węgrami.

Węgrzy pokonani. Polacy nadal w grze o Elitę – Piątek zapowiada się bardzo ciekawie. My wierzymy w awans i będziemy walczyć do końca. Nie wszystko zależy od nas, ale może do trzech razy sztuka? – dodał drugi trener biało-czerwonych Torbjoern Johansson.

Polacy w Kijowie bardzo solidnie prezentują się w defensywie. W czterech meczach stracili tylko sześć bramek, w tym aż cztery w inauguracyjnym starciu z Koreą Południową. Przeciwko Węgrom świetny występ zaliczył też bramkarz Przemysław Odrobny.

Z Austrią ważna będzie koncentracja. Ten zespół przegrał tylko w pierwszym meczu z silnym Kazachstanem 2:3. W pozostałych spotkaniach nie miał większych problemów ze zwycięstwami. W czwartek hokeiści prowadzeni przez Rogera Badera rozbili Koreę Południową aż 5:0.

Plan piątkowych transmisji:
12:25: Węgrzy – Kazachstan (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)
15:55: Polska – Austria (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)

Czy Polacy wywalczą awans do Elity?
Czy Polacy wywalczą awans do Elity?
  • 39.6%Tak
  • 60.4%Nie
MŚ Dywizji 1A, Kijów: Korea Południowa - Polska (skrót)
MŚ Dywizji 1A: Kazachstan - Polska (mecz)
Mistrzostwa świata, dywizja I, grupa A, Kijów: Polska – Ukraina (skrót)
MŚ Dywizji 1A: Polska – Węgry (skrót)

podobne informacje

Valtonen na ratunek. Hokeiści mają nowego trenera

Z Węgrami o utrzymanie. "Postaramy się wygrzebać"

MŚ w hokeju: Polska – Wielka Brytania w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Czerkawski: o meczu ze Słowenią trzeba szybko zapomnieć