0:3 0:4 0:4
28.04.2017, 16:00
B-World Cup Grp. A, 2017, 5. kolejka

Brutalnie odarci z marzeń. Polska – Austria 0:11

W swoim ostatnim meczu mistrzostw świata Dywizji 1A reprezentacja Polski została rozgromiona przez Austrię aż 0:11 (0:3, 0:4, 0:4) i to nasi piątkowi rywale wywalczyli awans do Elity. Biało-czerwoni w kolejnym sezonie ponownie zagrają na jej zapleczu.
(fot. PAP)

Żeby awansować do Elity Polacy nie tylko musieli pokonać Austriaków za trzy punkty, ale również liczyć na porażkę Korei z Węgrami. Szybko okazało się, że ten drugi warunek nie będzie miał dla nas żadnego znaczenia...

Już w 2. minucie meczu Patryk Wajda nie opanował krążka, co wykorzystał Martin Ulmer i w sytuacji sam na sam z Przemysławem Odrobnym nie dał szans naszemu bramkarzowi. Zanim biało-czerwoni zdołali stworzyć sobie sytuację, by spróbować doprowadzić do remisu, stracili drugą bramkę.

Kolejny błąd w naszej obronie na gola zamienił Brian Labner, po podaniu Konstantina Komareka. To nie był jednak koniec strzelania w pierwszej tercji, bo w jej 11. minucie wynik podwyższył Fabio Hofer. W tym momencie stało się właściwie jasne, że plany o awansie trzeba będzie odłożyć przynajmniej na następny sezon.

Ale dalszy przebieg spotkania musiał zaboleć każdego polskiego kibica. W kolejnych częściach meczu Austriacy dokonali prawdziwej egzekucji. Choć Polacy mieli przebłyski lepszej gry, to do bramki trafiali wyłącznie rywale. W drugiej tercji gole strzelili Thomas Raffi, Lukas Haudum i dwa Komarek.

W trzeciej broniliśmy się wyłącznie przed rezultatem dwucyfrowym, ale i to nam się nie udało. Steven Strong, Lukas Haudum i Brian Lebler nie mieli litości dla naszych hokeistów, a ci nie potrafili zaliczyć nawet honorowego trafienia. Przy okazji pobili też kilka negatywnych rekordów.

Od 2011 roku, kiedy to utworzono Dywizję 1A, żadna drużyna nie przegrała jeszcze różnicą większą niż sześć bramek. Z kolei nasza ostatnia dwucyfrowa porażka miała miejsce w 1995 roku, kiedy to ulegliśmy Słowacji 0:10. Turniej w Kijowie kończymy na 4. miejscu, z dorobkiem 7 punktów, co nie jest złym wynikiem. Tylko o tym ostatnim spotkaniu trzeba będzie jak najszybciej zapomnieć...