tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsalowy PP: Rekord wygrał pierwszy mecz

Lider ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała pokonał Clearex Chorzów 3:2 (1:1) w pierwszym meczu finałowym futsalowego Pucharu Polski. Rewanż w Chorzowie zostanie rozegrany 3 maja.
(fot. futsalekstraklasa.pl)

Finaliści zmierzyli się już dwukrotnie w trwającym sezonie ekstraklasy. Oba mecze wygrał Rekord – w Chorzowie 9:0, u siebie 3:2.

Bielszczanie po rundzie zasadniczej mają 11 punktów przewagi nad szóstym w tabeli Cleareksem. Oba zespoły zagrają w grupie mistrzowskiej elity.

W półfinałach PP Rekord dwa razy pokonał pierwszoligową Gwiazdę Ruda Śląska 10:1 na wyjeździe i 2:0 u siebie. Chorzowianie najpierw we własnej hali wygrali z broniącą mistrzostwa Polski Gattą Active Zduńska Wola 4:0, w wyjazdowym rewanżu ulegli 4:5.

W finale poprzedniej edycji PP zespół Red Devils Chojnice pokonał w Zduńskiej Woli Rekord 2:1. Wtedy rozgrywany był Final Four. W tym sezonie finał jest dwumeczem.

Rywalizacja o trofeum toczy się po raz 17. Dotychczas cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła, a po jednym triumfie mają w dorobku Clearex Chorzów, Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola, Rekord Bielsko-Biała i Red Devils Chojnice.

podobne informacje

ME w futsalu: Portugalia z Hiszpanią o tytuł

ME w futsalu: mecz z Włochami zakończy przygotowania Polaków

Miesiąc przed historycznym turniejem. Polacy po 17 latach wracają na ME

Polska – Węgry 6:4. Futsaliści awansowali na ME