0
2
3

Dijon – Bordeaux 0:0. Lewczuk z żółtą kartką

W meczu 35. kolejki Ligue 1 walczący o miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów piłkarze Bordeaux dość nieoczekiwanie zremisowali 0:0 z Dijon. Całe spotkanie rozegrał Igor Lewczuk, który w pierwszej połowie ukarany został żółtą kartką.
Igor Lewczuk (fot. PAP)

Kluczowe sytuacje:

6' Od mocnego uderzenia mogli rozpocząć mecz przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i groźnym uderzeniu głową fenomenalną interwencją popisał się jednak Baptiste Reynet.
19' Także gospodarze najbliżej zmiany wyniku byli po rzucie rożnym. Najwyżej do piłki wyskoczył Cedric Varrault, ale po jego uderzeniu Cedric Carrasso instynktownie odbił piłkę.

Jak grał Igor Lewczuk?

12' Już na samym początku spotkania Polak w groźnej sytuacji uratował swój zespół, naprawiając błędy w ustawieniu kolegów.
25' W niezbyt groźnej sytuacji Lewczuk sfaulował rywala, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

Ocena SPORT.TVP.PL: 6 (skala 1-10)

Faworyzowane Bordeaux zagrało w niedzielę bardzo przeciętne spotkanie, a Igor Lewczuk dostosował się do poziomu kolegów. Ustrzegł się jednak poważniejszych błędów. Notę obniża szybko złapana żółta kartka.

Na innych boiskach

Piłkarze Paris Saint-Germain przegrali na wyjeździe z Nice 1:3 w i mają coraz mniejszą szansę na wywalczenie piątego z rzędu mistrzostwa. Tracą trzy punkty do lidera AS Monaco, który do tego rozegrał jeden mecz mniej.

Co więcej, PSG musi też oglądać się za siebie właśnie na zespół Nice, który ma już 77 punktów, czyli o trzy mniej od obrońców tytułu. Tylko dwie pierwsze drużyny Ligue 1 awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzecia musi rywalizować w eliminacjach.

W niedzielnym starciu bramki dla gospodarzy zdobyli Włoch Mario Balotelli (26. minuta), Portugalczyk Ricardo Pereira (48.) i Grek Anastasios Donis (90+3.). Honorowego gola dla PSG uzyskał Brazylijczyk Marquinhos (64.). Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. W doliczonym czasie drugiej połowy czerwone kartki zobaczyli Włoch Thiago Motta i Argentyńczyk Angel di Maria.