tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fury kontra Joshua? "Wygram jedną ręką"

Po efektownym zwycięstwie nad Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO) do pojedynku z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO) ustawiła się kolejka chętnych. Najgłośniej starcia z mistrzem świata federacji IBF, WBA i IBO domaga się rodak Tyson Fury (25-0, 18 KO). – Jest tylko jedna walka, na którą czeka cały świat. Wszyscy chcą zobaczyć nas razem w ringu – przyznał Fury.
Tyson Fury (L) i Anthony Joshua (fot. Gety)

WŁODARCZYK: KLICZKO Z JOSHUĄ JAK ALI Z FOREMANEM!

Fury w listopadzie 2015 roku sensacyjnie pokonał młodszego z braci Kliczków. Od tamtej pory nie pojawił się jednak między linami – najpierw nie doszło do rewanżu z Ukraińcem z powodu kontuzji kostki Brytyjczyka, później zrezygnował w ogóle z boksu tłumacząc się problemami osobistymi.

Pod koniec 2016 roku zdradził, że cierpi na depresję, że ma problemy z alkoholem oraz narkotykami i na bliżej niekreślony czas rozstaje się ze sportem. Wiele jednak wskazuje na to, że wszystko co złe już za Furym. Pięściarz w Hiszpanii wraca do formy, a w ringu mamy go zobaczyć 8 lipca. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane, ale sam zainteresowany nie ukrywa, że chętnie skrzyżowałby rękawice właśnie z Joshuą.

Anthony Joshua (fot. Getty Images) Jeśli AJ chciałby tej walki, to ja nawet nie potrzebuję pojedynku na rozgrzewkę. Nie było mnie w ringu równie długo jak Kliczki, ale różnica jest taka, że Władimir ma 41 lat, a ja 28. Gratuluje mu zwycięstwa, był o krok od porażki, ale wstał i wygrał, a to cechuje najlepszych, jednak nie zapominajmy, że ten stary człowiek sprawił mu mnóstwo problemów, a mnie nie trafił ani razu – zaznaczył.

Fury nie ma również wątpliwości, że to on wygrałby starcie z rodakiem.

Nadal jestem numerem jeden na świecie, to mnie ludzie chcą oglądać. AJ to napompowany kulturysta, jestem pewien, że pokonałbym go mając jedną rękę zawiązaną za plecami – dodał w swoim stylu.

Co na to Joshua? Po sobotniej wygranej jeszcze w ringu wywołał Fury'ego do tablicy. Przyznał, że może walczyć z każdym, a jedyne, na czym mu zależy, to dostarczenie rozrywki kibicom.

–  Widzę i słyszę, że ludzie mówią o tym pojedynku i chyba wszystko zmierza w tym kierunku. Ja chcę dawać emocje i jeśli ta walka znów sprawi, że fani będą się boksem emocjonować, to chętnie wezmę udział w takiej bitwie, tym razem z udziałem dwóch Brytyjczyków – zaznaczył Joshua.

ZMIANA WARTY. JOSHUA GODNYM NASTĘPCĄ TRONU

Kto wygrałby walkę Anthony Joshua – Tyson Fury?
Kto wygrałby walkę Anthony Joshua – Tyson Fury?
  • 72.3%Anthony Joshua
  • 27.7%Tyson Fury

podobne informacje

Fortuna dla Joshuy? "Jesteśmy najlepsi na świecie"

Joshua z Wilderem jeszcze w tym roku? "Daję 95 procent szans"

Krew, haka i genialny żółw. Wielki boks w TVP [WIDEO]

Były mistrz zmienił życie. "Pobawię się i znokautuję Joshuę"