tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fury kontra Joshua? "Wygram jedną ręką"

Po efektownym zwycięstwie nad Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO) do pojedynku z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO) ustawiła się kolejka chętnych. Najgłośniej starcia z mistrzem świata federacji IBF, WBA i IBO domaga się rodak Tyson Fury (25-0, 18 KO). – Jest tylko jedna walka, na którą czeka cały świat. Wszyscy chcą zobaczyć nas razem w ringu – przyznał Fury.
Tyson Fury (L) i Anthony Joshua (fot. Gety)

WŁODARCZYK: KLICZKO Z JOSHUĄ JAK ALI Z FOREMANEM!

Fury w listopadzie 2015 roku sensacyjnie pokonał młodszego z braci Kliczków. Od tamtej pory nie pojawił się jednak między linami – najpierw nie doszło do rewanżu z Ukraińcem z powodu kontuzji kostki Brytyjczyka, później zrezygnował w ogóle z boksu tłumacząc się problemami osobistymi.

Pod koniec 2016 roku zdradził, że cierpi na depresję, że ma problemy z alkoholem oraz narkotykami i na bliżej niekreślony czas rozstaje się ze sportem. Wiele jednak wskazuje na to, że wszystko co złe już za Furym. Pięściarz w Hiszpanii wraca do formy, a w ringu mamy go zobaczyć 8 lipca. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane, ale sam zainteresowany nie ukrywa, że chętnie skrzyżowałby rękawice właśnie z Joshuą.

Anthony Joshua (fot. Getty Images) Jeśli AJ chciałby tej walki, to ja nawet nie potrzebuję pojedynku na rozgrzewkę. Nie było mnie w ringu równie długo jak Kliczki, ale różnica jest taka, że Władimir ma 41 lat, a ja 28. Gratuluje mu zwycięstwa, był o krok od porażki, ale wstał i wygrał, a to cechuje najlepszych, jednak nie zapominajmy, że ten stary człowiek sprawił mu mnóstwo problemów, a mnie nie trafił ani razu – zaznaczył.

Fury nie ma również wątpliwości, że to on wygrałby starcie z rodakiem.

Nadal jestem numerem jeden na świecie, to mnie ludzie chcą oglądać. AJ to napompowany kulturysta, jestem pewien, że pokonałbym go mając jedną rękę zawiązaną za plecami – dodał w swoim stylu.

Co na to Joshua? Po sobotniej wygranej jeszcze w ringu wywołał Fury'ego do tablicy. Przyznał, że może walczyć z każdym, a jedyne, na czym mu zależy, to dostarczenie rozrywki kibicom.

–  Widzę i słyszę, że ludzie mówią o tym pojedynku i chyba wszystko zmierza w tym kierunku. Ja chcę dawać emocje i jeśli ta walka znów sprawi, że fani będą się boksem emocjonować, to chętnie wezmę udział w takiej bitwie, tym razem z udziałem dwóch Brytyjczyków – zaznaczył Joshua.

ZMIANA WARTY. JOSHUA GODNYM NASTĘPCĄ TRONU

Kto wygrałby walkę Anthony Joshua – Tyson Fury?
Kto wygrałby walkę Anthony Joshua – Tyson Fury?
  • 72.5%Anthony Joshua
  • 27.5%Tyson Fury

podobne informacje

"Bierzesz albo się boisz". Wilder prowokuje Joshuę

"Nie mogę się powstrzymać". Kliczko jednak wróci?

Będzie wielki powrót? Kliczko chce pomścić brata

Oto najlepszy pięściarz świata. Zobacz jak typowali eksperci!