tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwolnienia w PZN. "Miniony sezon pokazał, że..."

Polski Związek Narciarski poinformował w poniedziałek o odwołaniu Wiesława Cempy z funkcji trenera kadry kobiet w biegach narciarskich oraz Mateusza Wantuloka, prowadzącego grupę kombinacji norweskiej.
Wiesław Cempa (z lewej, fot. PAP/JACEK BEDNARCZYK)

SŁODKO-GORZKI SEZON KOWALCZYK. LAHTI I MARATONY

W ocenie zarządu PZN w sezonie 2016/17 nie wszystkie formy organizacyjne dotyczące funkcjonowania kadr narodowych się sprawdziły. Aby sytuację poprawić, zdecydowano się powołać nowych szkoleniowców. Po odwołaniu Cempy w jego miejsce został zatrudniony Mariusz Hluchnik, poprzednio jego asystent.

Teraz cała kadra w biegach narciarskich będzie podlegała sztabowi szkoleniowemu pod kierunkiem trenera głównego Janusza Krężeloka, który będzie także bezpośrednio odpowiadał za mężczyzn. Do zmian doszło również w kadrach młodzieżowych, gdzie odwołany został Adam Kwak zajmujący się mężczyznami i odpowiedzialna za kobiety Urszula Migdał.

Zarząd PZN podjął także decyzję o odwołaniu szkoleniowców kadry biało-czerwonych w kombinacji norweskiej. Oprócz trenera głównego Wantuloka, zwolniony został jego asystent Jan Szturc. Związek rozpoczął już poszukiwania nowego szkoleniowca, najlepiej zagranicznego. Pod uwagę brane jest także rozpisanie konkursu na to stanowisko.

"Zarząd PZN dokonał oceny minionego sezonu, a także omówił koncepcje organizacyjne i personalne w zakresie dalszego funkcjonowania grup szkoleniowych w ramach Kadr Narodowych Olimpijskich i Młodzieżowych w PZN. Miniony sezon pokazał, że nie wszystkie formy organizacyjne dotyczące funkcjonowania Kadr Narodowych w PZN sprawdziły się, więc dyskutowano nad ich usprawnieniem. Najwięcej zmian zaszło w grupach biegowych i w kombinacji norweskiej, gdzie Zarząd podjął decyzje i zlecił je do wykonania Prezydium i pionowi sportowemu Związku" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

podobne informacje

Horngacher wybrał skład na nowy sezon

[WIDEO] Maraton nie dla Kowalczyk. Zadecydowała ostatnia prosta

Mistrzyni nadal w formie. Bjoergen najlepsza w Norwegii

Królowa mówi "pas". Bjoergen zakończyła karierę