tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Awans jeszcze możliwy. "Mecz o wszystko" z Tahiti w TVP

Reprezentacja Polski przegrała dwa pierwsze mecze na mistrzostwach świata w beach soccerze, ale nadal ma szanse na wyjście z grupy. W ostatniej kolejce musi jednak wysoko pokonać aktualnych mistrzów świata – Tahiti – i liczyć, że Brazylia ogra Japonię. Transmisja meczu Polska – Tahiti od 21:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Retransmisja o 0:40 w TVP 1.
(fot. FIFA.com/Getty Images)

PLAN TRANSMISJI MISTRZOSTW ŚWIATA W BEACH SOCCERZE

Przed turniejem biało-czerwoni odważnie zapowiadali, że celują w medal i to mimo trafieni do tzw. grupy śmierci. Rywale szybko zweryfikowali jednak zamiary zawodników Marcina Stanisławskiego. Porażki z Japonią (4:9) i Brazylią (4:7) sprawiły, że ostatni mecz w grupie będzie "meczem o wszystko".

Witold Ziober: najmniej obawiamy się Tahiti Są bardzo wybiegani i silni, ale to są również nasze atuty i myślę, że obecnie nawet ich przewyższamy. Graliśmy z nimi w Dubaju i ten mecz pokazał, że ich w tej grupie możemy się najmniej obawiać – tak kapitan Witold Ziober charakteryzował ostatniego rywala w grupie jeszcze przed wylotem na Bahamy.

Tahiti to wulkaniczna wyspa na Oceanie Spokojnym zamieszkała przez ok. 170 tysięcy osób. Jej piłkarska reprezentacja zajmuje 152. miejsce w rankingu FIFA. Kadra w beach soccerze ma jednak znacznie większe powody do dumy. W światowym rankingu jest obecnie 7. (osiem pozycji nad Polską), a na ostatnich mistrzostwach świata doszła aż do finału, w którym uległa Portugalii. Dwa lata wcześniej, u siebie, Tahitańczycy byli czwarci.

Biało-czerwoni znów nie będą więc faworytami. A tylko wysoka wygrana pozwoli im myśleć jeszcze o awansie. Muszą liczyć nie tylko na siebie, ale i na Brazylię, która w drugim meczu grupy D zagra z Japonią. To spotkanie również będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport i SPORT.TVP.PL (20 minut po północy).

MŚ, Bahamy: Polska – Brazylia (skrót)
Beach Soccer - Mistrzostwa Świata, Bahama: Japonia - Polska (skrót)

podobne informacje

Wysoka porażka z Tahiti. Polacy pożegnali się z MŚ w beach soccerze

Powstrzymać faworytów. Polska vs Brazylia w TVP Sport

Porażka na inaugurację. Japonia – Polska 9:4

Zatrzymać "szybkich ludzi". Polska vs. Japonia w TVP Sport