Wysoka porażka z Tahiti. Polacy pożegnali się z MŚ w beach soccerze

Niespodzianki nie było... Reprezentacja Polski przegrała z Tahiti 4:8 (0:4, 1:2, 3:2) i po trzech porażkach w fazie grupowej pożegnała się z rozgrywanymi na Bahamach mistrzostwami świata w beach soccerze.
(fot. FIFA.COM/GETTY IMAGES)

MŚ w beach soccerze w TVP: sprawdź plan transmisji

Przed turniejem biało-czerwoni odważnie zapowiadali, że celują w medal i to mimo trafieni do tzw. grupy śmierci. Rywale szybko zweryfikowali jednak zamiary zawodników Marcina Stanisławskiego. W pierwszych dwóch występach biało-czerwoni przegrali z Japonią (4:9) i Brazylią (4:7).

Pomimo tego, przed meczem z Tahiti ciągle mieli matematyczne szanse na awans do ćwierćfinału. Wicemistrzów świata musieli jednak pokonać aż dziewięcioma bramkami i liczyć, że Brazylia ogra Japonię.

(fot. FIFA.COM/GETTY IMAGES) Rywale pozbawili Polaków złudzeń już w pierwszej tercji. Po jej zakończeniu prowadzili 4:0 i powoli mogli szykować się do występu w fazie pucharowej.

W drugiej odsłonie na strzelenie kolejnego gola Tahitańczycy potrzebowali zaledwie... sekundy! Po efektownym wznowieniu prowadzili 5:0, chwilę później dołożyli kolejne trafienie.

Polakom brakowało argumentów. Tego dnie nie dopisywało im też szczęście. Walczyli jednak ambitnie, czego efektem był gol Tomasza Lenarta.

W ostatniej tercji na listę strzelców wpisał się Konrad Kubiak, który pewnie wykorzystał rzut karny. Trzecie trafienie dla Polski to samobójczy gol rywali, a bramkę na pożegnanie z turniejem zdobył Jakub Jesionowski. Ostatecznie, Polacy przegrali wysoko i na trzech występach zakończyli udział w mistrzostwach.

Z kompletem zwycięstw fazę grupową zakończyła Brazylia, która w drugim meczu "polskiej" grupy wygrała z Japonią 9:3.

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego rozpocznie się faza pucharowa turnieju, który potrwa do 7 maja. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.