tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: Brazylia z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Reprezentacja Brazylii pokonała Japonię 9:3 (2:2, 2:1, 5:0) w ostatnim meczu grupy D podczas mistrzostw świata w beach soccerze. Bohaterem został strzelec pięciu goli Rodrigo. Z obiema drużynami (oraz z Tahiti) rywalizowali również Polacy, ale zaliczyli komplet porażek i pożegnali się z imprezą. Transmisje decydujących spotkań fazy pucharowej w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej!
(fot. FIFA.com)

WYSOKA PORAŻKA POLAKÓW NA KONIEC MŚ

W pierwszych spotkaniach Canarinhos ograli Tahiti (4:1) oraz Polskę (7:4) i świetną formę pokazali także na początku spotkania z Japonią. Po szybkich dwóch golach (efektowne było zwłaszcza trafienie Rodrigo z dystansu) wypracowali sobie przewagę, ale jeszcze przed końcem pierwszej tercji Japończycy wrócili do gry zamieniając na bramki... jedyne w tej części gry dwa celne strzały.

Po zmianie stron Brazylia znów odskoczyła na dwa gole i tym razem rywale nie byli w stanie odpowiedzieć. Rozluźnieni faworyci ostatecznie zakończyli strzelanie na dziewięciu trafieniach. W ich szeregach brylował Rodrigo, który ostatecznie trafił do bramki pięć razy.

Japończycy – podobnie jak biało-czerwoni – zakończyli rozgrywki na fazie grupowej. Z drugiego miejscu awansowali reprezentanci Tahiti, którzy na poprzednich mistrzostwach świata wywalczyli srebrny medal.

podobne informacje

Powrót na szczyt. Brazylia mistrzem świata na piasku

MŚ: historyczny sukces. Brąz dla Iranu

Wysoka porażka z Tahiti. Polacy pożegnali się z MŚ w beach soccerze

Awans jeszcze możliwy. "Mecz o wszystko" z Tahiti w TVP