tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tyson: Joshua może dominować przez wiele lat

Nie milkną echa kapitalnej walki Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczko. Starcie na Wembley skomentował właśnie legendarny Mike Tyson, który nie ma wątpliwości, że to Brytyjczyk jest aktualnie numerem jeden wagi ciężkiej na świecie. – Po pojedynku z Ukraińcem nikt teraz nie chce oglądać Deontaya Wildera czy innych tego typu gości. Nikt za to nie zapłaci, wszyscy chcą najlepszego, a najlepszym jest Joshua – zaznaczył Tyson.
Anthony Joshua (fot. Getty Images)

JOSHUA JAK MAYWEATHER? "MUSI ZOSTAĆ GWIAZDĄ W USA"

Joshua po niezwykle dramatycznej walce pokonał Kliczkę przez TKO w 11. rundzie. Brytyjczyk, który sam leżał na deskach, cudem przetrwał napór byłego mistrza świata i zwyciężył w wielkim stylu. Nie brakuje głosów, że jego następnym rywalem powinien być czempion federacji WBC Wilder, ale Tyson jest innego zdania.

Nie uważam, żeby w tym momencie to była dobra walka dla Joshuy. Chętniej zobaczyłbym go w ringu np. z Mike'iem Perezem. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że teraz każdy chciałby zmierzyć się z Brytyjczykiem, bo taki pojedynek gwarantuje ogromne zarobki.

Mike Tyson (fot. Getty Images) Tyson po tytuł sięgnął w 28. walce, Joshua dokonał tego w 19. starciu. Amerykanin widzi jednak inne podobieństwa między nim, a Brytyjczykiem.

Jeśli jesteś czarnoskóry, a na dodatek urodziłeś się w niewłaściwej dzielnicy, to musisz sobie zdawać sprawę, że nie czeka cię łatwe życie. Dzień w dzień musisz się zmagać z przeciwnościami losu, jesteś wystawiany na próby. Boks uratował mnie, uratował także Joshuę. To taki sport, w którym zaczynasz od zera, ale jeśli dopniesz swego, to możesz spotykać się z prezydentem USA lub premierem Wielkiej Brytanii – dodał Tyson.

Wracając do sobotniej walki na Wembley. "Żelazny Mike" jest pod wrażeniem tego, jak Joshua zaprezentował się między linami.

Stawiałem na Ukraińca. Uważałem, że dla młodego Brytyjczyka taka walka to będzie za duży przeskok, tymczasem nikt wcześniej nie zrobił tego z Kliczką, co zrobił Joshua. Pokazał serce, ogromną konsekwencje i wytrwałość. Otrzymał bardzo mocne ciosy, upadł, ale wrócił – takiego głodu zwycięstwa brakuje większości obecnych pięściarzy. Jeśli nadal będzie podchodził do boksu, tak jak podchodzi, to może dominować w wadze ciężkiej przez wiele lat.

FURY KONTRA JOSHUA? "WYGRAM JEDNĄ RĘKĄ"

Czy Anthony Joshua zdobędzie wszystkie pasy mistrza świata wagi ciężkiej?
Czy Anthony Joshua zdobędzie wszystkie pasy mistrza świata wagi ciężkiej?
  • 77.7%Tak
  • 22.3%Nie

podobne informacje

Były mistrz zmienił życie. "Pobawię się i znokautuję Joshuę"

Nadludzka siła! Tak trenuje mistrz świata [WIDEO]

Joshua vs. Wilder: nawet 80 milionów dolarów do podziału

Zawieszony, ale nokautuje. Francuz śladami Joshuy