tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joshua zdradził, co powiedział Kliczce. Dotrzymał słowa!

Anthony Joshua w wielkim stylu rozprawił się z Władimirem Kliczko, ale w 6. rundzie sam był na skraju przegranej przez nokaut. Brytyjczyk kilka dni po walce zdradził, co takiego powiedział rywalowi, tuż po tym, jak ten powalił go na deski...
Anthony Joshua oraz Władimir Kliczko (fot. Getty Images)

TYSON: JOSHUA MOŻE DOMINOWAĆ PRZEZ WIELE LAT

Kamery zarejestrowały, jak Joshua rozmawia z Ukraińcem w 6. rundzie. Na gorąco po pojedynku mistrz świata trzech federacji nie chciał wypowiadać się na ten temat, ale gdy opadły emocje, to zmienił zdanie i podzielił się tą wiedzą.

Powiedziałem mu, że jeśli pozwoli mi przetrwać tę rundę, to go zniszczę. On z kolei odpowiedział krótko, że mnie zaraz znokautuje. To była taka typowo bokserska wymiana zdań – przyznał Joshua.

Brytyjczyk dotrzymał słowa – przetrwał napór rywala i sam w 11. rundzie posłał rywala dwukrotnie na deski, a chwilę po drugim nokdaunie sędzie przerwał walkę. Kluczowy okazał się prawy podbródkowy, który był początkiem końca Kliczki.

Ten cios był zadany podświadomie, po prostu go zadałem i za chwilę zobaczyłem brodę rywala. Można to porównać do egzorcyzmów. On próbował zatuszować fakt, że został zraniony, ale wiedziałem, że muszę się na niego rzucić i dokończyć sprawę – dodał Brytyjczyk.

Joshua po najważniejszym zwycięstwie w karierze nie zamierza długo odpoczywać i już od najbliższego poniedziałku wraca do treningów. – Staram się w pełni poświęcać temu, co robię. Chcę dać kibicom więcej takich bokserskich wieczorów jak ten na Wembley i dlatego zaczynam robić trzy sesje treningowe w tygodniu – rower, biegi i pływanie – zakończył "AJ".

JOSHUA JAK MAYWEATHER? "MUSI ZOSTAĆ GWIAZDĄ W USA"

podobne informacje

Podróż do Europy albo brak walki. Wilder musi wybierać

Fortuna dla Joshuy? "Jesteśmy najlepsi na świecie"

Joshua z Wilderem jeszcze w tym roku? "Daję 95 procent szans"

Krew, haka i genialny żółw. Wielki boks w TVP [WIDEO]