MŚ: historyczny sukces. Brąz dla Iranu

Iran wygrał z Włochami 5:3 (1:0, 2:0, 2:3) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej w Nassau. Dla Irańczyków to pierwszy medal mundialu w historii dyscypliny.
Piłkarze reprezentacji Iranu (fot. FIFA.COM)

Iran zrewanżował się Włochom za porażkę w fazie grupowej (4:5). Już w 3. minucie Mohammad Ahmadzadeh zdobył pierwszą bramkę. W 14. minucie ten sam piłkarz dobił strzał Hassana Abdollahiego. Ozdobą spotkania było jednak trafienie na 3:0 – Mohammad Mokhtari popisał się niesamowitą przewrotką po podaniu bramkarza.

W trzeciej tercji Włosi zaczęli odrabiać straty. Najpierw piękną przewrotką popisał się Gabriele Gori, a po chwili ten sam piłkarz wykorzystał rzut wolny.

Włosi dzielnie walczyli, ale w 30. minucie Moslem Mesigar pokonał bramkarza i Irańczycy znów mieli dwa gole przewagi. Zespół z Europy jeszcze raz złapał kontakt za sprawą trafienia Dario Ramacciottiego, ale ostatnie słowo należało do Iranu – Ahmadzadeh strzałem z rzutu wolnego skompletował hat-tricka.

Beach soccer: mistrzostwa świata, mecz o 3. miejsce: Iran – Włochy: gol Mokhtariego