Powrót na szczyt. Brazylia mistrzem świata na piasku

Brazylia wygrała z Tahiti 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) w finale mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej w Nassau. Dla Canarinhos to 14. tytuł w historii, ale pierwszy po ośmiu latach przerwy.
MŚ, beach soccer, finał: Tahiti – Brazylia (skrót)
Mauricinho (fot. Getty Images)

Brazylijczycy błyskawicznie wyszli na prowadzenie – w 14. sekundzie Mauricinho założył "siatkę" bramkarzowi i skierował piłkę do bramki. W 7. minucie prowadzenie podwyższył Datinha.

W drugiej tercji Mauricinho zdobył swoją drugą bramkę, a w ostatniej części faworyci potwierdzili dominację. Najpierw Catarino popisał się indywidualną akcją i mocnym strzałem, a w ostatnich czterech minutach Daniel trafił dwukrotnie – po uderzeniu głową i kopnięciu lewą nogą.

Brazylia drugi raz pokonała Tahiti w Nassau – w pierwszym meczu fazy grupowej było 4:1. Dla Tahitańczyków to drugie wicemistrzostwo świata z rzędu. W finale mieliśmy polski akcent – asystentem głównego sędziego był Polak Łukasz Ostrowski.