tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Linetty chce pomóc kadrze U21. "Jestem do dyspozycji"

Po szalonym meczu Lazio Rzym z Sampdorią Genua (7:3) prezes PZPN Zbigniew Boniek spotkał się z Karolem Linettym, który strzelił w tym spotkaniu swojego pierwszego gola w Serie A. Linetty zapewnił, że jest gotów pomóc młodzieżowej reprezentacji w czerwcowych mistrzostwach Europy U21.
Karol Linetty (P) (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Boniek negocjował powołanie na mistrzostwa dla Linettego z Sampdorią i z samym piłkarzem. Jak podaje serwis ŁączyNasPiłka.pl, 22-letni pomocnik "zadeklarował chęć gry w czerwcowym turnieju".

Wiadomo, że od pewnego czasu gram dla pierwszej reprezentacji i marzę, tak jak moi wszyscy koledzy z kadry, o awansie do finałów mistrzostw świata w Rosji. Chciałbym jednak również pomóc naszej drużynie młodzieżowej. Jestem do dyspozycji trenera Marcina Dorny, jeśli tylko otrzymam od niego powołanie – zapewnił zawodnik Sampdorii.

Boniek o słowach "Lewego": a jak powie o 500+? Przy okazji ostatniego zgrupowania "młodzieżówki" w marcu rozgorzała dyskusja na temat ewentualnego występu na Euro U21 zawodników, którzy mieszczą się jeszcze w limicie wieku, ale są już regularnie powoływani do dorosłej reprezentacji. Chodzi o Linettego, Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Kapitan Robert Lewandowski stwierdził, że "nie miałoby to sensu". Inne zdanie miał jednak prezes Boniek, co wyraził w rozmowie z TVP.

Media donosiły też, że niechętnie do powrotu Milika i Zielińskiego do kadry U21 jest ich klubowy trener z Napoli. Sami zawodnicy na razie nie zajęli publicznie stanowiska w tej kwestii. Pierwszy wyłamał się Linetty. Wcześniej do drużyny Dorny wrócił Bartosz Kapustka – inny zawodnik z doświadczeniem w kadrze A.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy UEFA zostaną rozegrane w Polsce w dniach 16-30 czerwca. Polska zagra w grupie A kolejno ze Słowacją (16.06 w Lublinie), Szwecją (19.06 Lublin) i Anglią (22.06 Kielce).

Czy Milik, Zieliński i Linetty powinni zostać włączeni do kadry U-21 na Euro?
Czy Milik, Zieliński i Linetty powinni zostać włączeni do kadry U-21 na Euro?
  • 68.5%Tak
  • 31.5%Nie

podobne informacje

Maksymilian Stryjek: nie mogę być tylko trzecim bramkarzem

ESPN wybrał drużynę Euro U21. Jest Polak!

Niemcy wygrali Euro U21. "Nie mogę w to uwierzyć"

Wielkie finały Euro U21: Pirlo, Thiago i Cech...