tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joshua był blisko bójki... z drugim z braci Kliczków

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) podbił świat sportu efektownie nokautując Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO), a tuż po walce był blisko starcia... z jego starszym bratem! – Po wszystkim jeszcze w ringu doszło do drobnego nieporozumienia i prawie doszło do bójki – zdradził promotor Brytyjczyka Eddie Hearn.
Władimir Kliczko (L) i Anthony Joshua (fot. Getty)

KLICZKO POCHWALIŁ JOSHUĘ. "JEST PRZYSZŁOŚCIĄ BOKSU"

29 kwietnia na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley Joshua triumfował po pełnym zwrotów akcji pojedynku. W piątej rundzie powalił rywala, jednak w kolejnym starciu sam był blisko przegranej przed czasem. Wszystko rozstrzygnęło się w jedenastej rundzie – sędzia przerwał walkę po tym, jak Ukrainiec trzeci raz padł na deski.

Zamieszanie po walce Joshua – Kliczko (fot. Getty) Anthony w ringu zamienia się w strasznego człowieka. Poza nim jest jednym z najmilszych ludzi jakich znam, ale w nim staje się bestią. Po walce z Władimirem prawie pobił się z Witalijem. Najpierw podszedł do młodszego z braci i podziękował mu, a wtedy starszy próbował go odepchnąć – wspominał promotor.

Joshua zareagował nerwowo, rzucił w jego kierunku kilka mocnych słów i przez moment zrobiło się naprawdę gorąco. Wszystko rozeszło się po kościach, bo Witalij zachował zimną krew – dodał.

Pojedynek na Wembley był hitem – obejrzało go ponad 90 tysięcy fanów na miejscu, a w brytyjskiej telewizji Sky Sports pakiet Pay-Per-View wykupiło ponad 1,5 miliona kibiców. Być może dojdzie do rewanżu – młodszy z braci zastrzegł taką możliwość w kontrakcie.

W przeszłości Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) wielokrotnie rywalizował z pogromcami Władimira. W 2001 roku znokautował Rossa Puritty'ego (28-14), który zadał młodszemu z braci pierwszą porażkę w karierze. W 2004 roku także przed czasem pokonał Corriego Sandersa (39-2).

Karierę zakończył w 2012 roku. Wciąż ma jednak status "emerytowanego mistrza" i jeśli wyrazi chęć powrotu na ring, to z miejsca stanie się obowiązkowym pretendentem do pasa federacji WBC. Aktualnym czempionem tej organizacji jest Deontay Wilder (38-0, 37 KO).

CZYTAJ TEŻ: ZMIANA WARTY. JOSHUA GODNYM NASTĘPCĄ TRONU


podobne informacje

Pilates u Joshuy, treningi z Ugonohem. Górski impuls Izu

Groźby "Łajdaka" i sensacyjny powrót Kliczki? "Byłaby demolka"

Niespodziewany zwrot akcji. Nowy rywal dla Joshuy?

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie