tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bouchard: przed meczem z Szarapową inne tenisistki życzyły mi powodzenia

Eugenie Bouchard wygrała z Marią Szarapową w 2. rundzie turnieju Mutua Madrid Open 7:5, 2:6, 6:4. Po meczu kanadyjska tenisistka stwierdziła, że w zwycięstwie pomogły jej inne zawodniczki, które ją wspierały i trzymały za nią kciuki.
Eugene Bouchard (fot. Getty Images)

Konflikt pomiędzy Rosjanką a reprezentantką Kanady rozpoczął się od wypowiedzi tej drugiej. Stwierdziła, że "nie ma miejsca dla oszustek w tenisie" i "żadna oszustka nie powinna dostać w sporcie drugiej szansy".

Przed meczem w Madrycie Kanadyjka powiedziała, że na treningach oraz w szatni dostawała mnóstwo głosów wsparcia.

Zainspirowały mnie inne tenisistki, który przed meczem podchodziły i życzyły mi powodzenia. To były zawodniczki, z którymi normalnie nie rozmawiam. Chciałam wygrać dla siebie, ale po tych wszystkich życzenia także dla nich – skomentowała Bouchard.

Bouchard – Szarapowa: emocjonująca końcówka dla Kanadyjki

Zwycięstwo nad Rosjanką nie sprawiło, że Bouchard wycofała się ze swoich ostrych słów. Co więcej, podkreśliła, że inne tenisistki uczestniczące w turnieju w Madrycie mają podobne zdanie.

Takie zachowania dały mi do zrozumienia, że inne dziewczyny też mają swoje zdanie, tylko boją się je wypowiedzieć. Nie wiem dlaczego. Ja swojego nie zmieniam – stwierdziła Kanadyjka.

W kolejnym meczu w Madrycie Bouchard zmierzy się z reprezentantką Niemiec Angeliką Kerber.

Bouchard – Szarapowa: fantastyczny sprint "Genie"!
Bouchard – Szarapowa: niesamowita akcja Rosjanki